Dzisiaj jest: Sobota, 17-08-2019 Imieniny: Zanny, Mirona, Jacka

Nowy Okres Zasiłkowy – informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli

Marek Brol , 1 sierpnia 2019

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli informuje, że od dnia 1 sierpnia br. wnioski na n/w świadczenia :

można składać drogą tradycyjną (papierową) w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli (parter) w godzinach:

Poniedziałek              7.30 – 17.00
Wtorek                       7.30 – 15.30
Środa                         7.30 – 15.30
Czwartek                   7.30 – 15.30
Piątek                         7.30 – 14.00

jednocześnie informujemy że w dalszym ciągu , można składać w/w wnioski drogą elektroniczną (Emp@tia, ePUAP, bankowość elektroniczna, PUE ZUS).

ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO SKŁADANIA WNIOSKÓW DROGĄ ELEKTRONICZNĄ.

Przypominamy, że wnioski składa się w urzędzie gminy właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenia.

Wnioskodawcy proszeni są o dokładne wypełnienie danych osobowych, numeru PESEL, wskazanie numeru konta na które należy przekazać świadczenia oraz czytelnego adresu e-mail na który zostanie przesłana informacja o przyznaniu świadczenia Dobry start i świadczenia wychowawczego (500+).

W przypadku ubiegania się o świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny rokiem kalendarzowym, z którego dochody stanowią podstawę ustalenia prawa jest rok  2018. Prawo do świadczeń ustala się z uwzględnieniem określonych ustawą przepisów o utracie i uzyskaniu dochodu.

Dodatkowe informacje można uzyskać w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli, ul. Poprzeczna 1 osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 32 / 211 82 51 oraz na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (www.mpips.gov.pl).