Dzisiaj jest: Sobota, 17-08-2019 Imieniny: Zanny, Mirona, Jacka

Dni Języków Obcych 2018 w LO im. prof. Z. Religi w Gilowicach

Magdalena Kret , 19 listopada 2018

Kolejne Dni Języków Obcych już za nami! 15 listopada 2018r. licealiści z Gilowic razem  z zaproszonymi uczniami klas III gimnazjum oraz VIII szkół podstawowych gminy Miedźna poprzez zabawę sprawdzali swoje kompetencje językowe.

Oprócz tradycyjnych już stoisk tematycznych przygotowanych przez poszczególne klasy, gdzie można było skosztować specjałów z danego kraju i zanurzyć na chwilę w kulturze tego kraju, uczestnicy mieli do wykonania szereg konkurencji konkursowych. Dość powiedzieć, że rozmaitość zadań obejmowała: konkurencje z wiedzy o krajach europejskich, znanych osobach i walutach, testowała pomysłowość i twórczość (konkurs na reklamę produktów życia codziennego) znajomość przysłów i literatury oraz poprawność wymowy przy zadaniu z łamańcami językowymi.

Nie zabrakło elementów rozrywkowych: wspólnego tańca i wspaniale wykonanych przez Mariolę, Gabrysię i Agnieszkę piosenek (bardzo dziękujemy).

Goście z gimnazjów i szkół podstawowych uświetnili imprezę scenkami ilustrującymi przysłowia angielskie oraz fantastycznymi plakatami promującymi uczenie się języków obcych, za co zasługują na ogromne Thank you. I do zobaczenia za rok!

LO Gilowice