Dzisiaj jest: Sobota, 20-07-2019 Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty

XII Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy za nami

Magdalena Kret , 3 września 2018

W sobotę, 1 września 2018r. odbył się XII Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Miedźna, Bogdana Taranowskiego. W biało-czerwonych koszulkach wystartowało 648 osób, pokonując trasę długości 23 km. Kolor koszulek oraz hasło tegorocznego rajdu upamiętniały 100-ną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Trasa rajdu rozpoczynała się na parkingu przy basenie w Woli, następnie przebiegała przez Międzyrzecze, Studzienice, Jankowice, Miedźną, Frydek, Gilowice, finiszując na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Sokół” w Woli.

Na mecie rajdowiczów przywitali nauczyciele i kucharki z Zespołu Szkół w Woli, częstując soczkami i pyszną grochówką. Następnie rozpoczął się konkurs z nagrodami. Organizatorzy wyłonili najliczniejszą rodzinę, którą tym razem została 6-cio osobowa rodzina  z Pszczyny, otrzymując kosz „obfitości” ufundowany przez Przewodniczącego Gminnej Komisji Profilaktyki w Miedźnej. Uhonorowano również statuetkami najstarszych i najmłodszych uczestników rajdu. Konkurs z nagrodami  zakończył się wylosowaniem weekendu dla dwóch osób w górach ufundowanego przez Nadwiślańską  Agencję Turystyczną z Tychów oraz trzech rowerów ufundowanych przez: sklep rowerowy „TOM-SKI” z Gilowic, firmę Technologie Laserowe z Woli i jak co roku sklep rowerowy „NATAN” z Woli. Pracownicy z „NATAN-u” rozdali również dzieciom i młodzieży akcesoria rowerowe; między innymi bidony, okulary, itp.

Na zakończenie Wójt Gminy Miedźna podziękował wszystkim uczestnikom rajdu, sponsorom, służbom zabezpieczającym i organizatorom za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy masowej oraz zaprosił do wzięcia udziału również w przyszłym roku.

Organizatorzy promowali wśród uczestników rajdu akcję „odLOTTOwa  jazda” na rzecz Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

Pełna foto-relacja z XII MRRR w wykonaniu Joanny Karbowy znajduje się tutaj ===>zdjęcia

Sponsorzy i organizacje wspierające  XII Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy:

Media:

Wsparcie finansowe:

Zabezpieczenie trasy:

Logistyka:

Organizatorzy:

 

GOSiR