Dzisiaj jest: Czwartek, 17-10-2019 Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

W naszym urzędzie zapłacisz kartą płatniczą i telefonem

Magdalena Kret , 30 stycznia 2018

Gmina Miedźna przystąpiła do programu realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A., który adresowany jest do wszystkich urzędów w Polsce.

Program dotyczy upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Dzięki niemu możemy korzystać z możliwości bezpłatnego, bezgotówkowo płacenia za czynności administracyjne.

Od 29 stycznia 2018r. stanowisko kasowe w Urzędzie Gminy Miedźna wyposażone jest w terminal służący do obsługi kart płatniczych. Każdy mieszkaniec gminy przy pomocy karty płatniczej lub telefonu będzie mógł zapłacić swoje rachunki bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Płatności z użyciem karty płatniczej lub telefonu będą odbywać się w urzędzie tak samo, jak w dowolnym sklepie wyposażonym w terminal.

W kasie Urzędu Gminy Miedźna przy pomocy karty będzie można wpłacić każdą kwotę bez minimalnego limitu przeprowadzanej operacji. Płatności można dokonać również w formie zbliżeniowej. Terminale obsługiwane są przez firmę POLCARD i służą do obsługi kart płatniczych, tj. w systemie płatniczym VISA oraz MasterCard.

Terminale są przeznaczone tylko i wyłącznie do realizacji zobowiązań wobec gminy, takich jak podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny, opłata skarbowa, opłata od zagospodarowania odpadów komunalnych, opłata adiacencka, opłata z tytułu wieczystego użytkowana, koncesje za sprzedaż napojów alkoholowych, czynsz za lokale itp.

Płacący nie ponosi żadnych kosztów związanych z korzystaniem z terminala.