Dzisiaj jest: Czwartek, 17-10-2019 Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Razem idą przez życie. Relacja z uroczystości z okazji Jubileuszu Długoletniego Pożycia Małżeńskiego w gminie Miedźna

Magdalena Kret , 15 grudnia 2017

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego to jubileusze niezwykłe… tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem 50 i 60. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, którymi Prezydent RP odznacza pary, symbolicznie wyrażają uznanie władz polskich dla wartości życia i rodziny oraz wdzięczność za ofiarny, codzienny trud, odpowiedzialność, zgodność pożycia i poświęcenie.

W czwartek, 14 grudnia 2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli swoje święto obchodzili małżonkowie z terenu gminy Miedźna, którzy razem w związku małżeńskim przeżyli 50 i 60 lat. Tak długie lata wspólnego życia świadczą o miłości rodzinnej, wierności, wzajemnym szacunku i zrozumieniu – o trwałości rodziny. To czas zwykłych, codziennych spraw, a jednocześnie ważnych wydarzeń, czas przeżyć radosnych i smutnych, wyrzeczeń i kompromisów, które jeszcze bardziej umacniają więzi rodzinne i sprawiają, że żyje się lepiej.

Uroczystość uświetniły występy: Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Silenzio” działającej pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Woli oraz Zespołu Folklorystycznego „Wigejce” prowadzonego przez Irenę Świerkot.

W swoim wystąpieniu wójt gminy Bogdan Taranowski podkreślił: „Jesteście przykładem dobrych rodzin. Możecie również z dumą stwierdzić, że dobrze wywiązywaliście się ze swoich obowiązków wobec siebie, dochowując sobie przez tyle lat wierności małżeńskiej. Z tej jakże miłej okazji, jubileuszu Waszego pożycia małżeńskiego składam Wam, Drodzy Jubilaci serdeczne gratulacje za chlubne przeżycie tak pięknej, wspólnej drogi życia. Za Waszą ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, słowa otuchy, za każdy siwy włosy na Waszej skroni…”

Wójt gminy Bogdan Taranowski dziękując Jubilatom za godne i długie pożycie małżeńskie oraz piękny przykład dla młodego pokolenia odznaczył w imieniu Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie:

50 lat po ślubie:

 1. Marta i Zygmunt Dobry
 2. Jadwiga i Stanisław Gacki
 3. Lidia i Stanisław Kubeczko
 4. Irena i Henryk Lotawiec
 5. Stefania i Augustyn Maśka
 6. Anna i Augustyn Morkisz
 7. Anna i Augustyn Mrozik
 8. Maria i Janisław Rosińscy
 9. Cecylia i Zygmunt Samel
 10. Bronisława i Jan Sosna
 11. Irena i Józef Uszok

60 lat po ślubie:

 1. Maria i Augustyn Grabowski
 2. Aniela i Eugeniusz Krasoń
 3. Jadwiga i Jan Niesyto
 4. Edeltraut i Mieczysław Przewoźnik

Były również dyplomy gratulacyjne, kwiaty, które wójt gminy Bogdan Taranowski wręczył Jubilatom z przewodniczącym rady gminy Stanisławem Lubańskim. Były także wspólne zdjęcia, rozmowy i wspomnienia w miłej atmosferze.

W towarzystwie Jubilatów prawdziwe okazały się słowa, że „prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile lecz po czasie jej trwania” i wcale nie traci ona swego blasku z upływem czasu…

Szanownym Jubilatom raz jeszcze składamy życzenia wszelkiej pomyślności, kolejnych długich lat w zdrowiu i szczęściu, gratulacje oraz wyrazy uznania.