Dzisiaj jest: Niedziela, 22-07-2018 Imieniny: Marii, Magdaleny

Prywatność w sieci – warsztaty dotyczące korzystania z mediów społecznościowych

Magdalena Kret , 9 maja 2017

6 maja 2017r. w ramach lekcji wychowawczej Zespół Szkół w Miedźnej gościł p. Mariusza Wojtalę pracownika fundacji Orange.   Przedstawiciel w formie warsztatowej  zaprezentował klasom IIa, IIIa kwestie związane z ochroną prywatności online. Przedstawił  podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z mediów elektronicznych i  społeczności internetowych.  Wskazał także  sposobów reagowania na niebezpieczne sytuacje online. Zagadnienia te poruszane zostały  w humorystycznej formie z wykorzystaniem animowanych filmów przedstawiających przygody Fejsmena – superbohatera, który niesie pomoc wszystkim tym, którym grozi utrata twarzy w Internecie.

Zajęcia prowadzone były w formie panelu dyskusyjnego, co dało możliwość rozmowy i wymiany myśli na dany temat wśród młodzieży. Po prezentacji rozdane zostały gadżety w formie upominków dla uczestników lekcji.

Tego typu zajęcia wpisują się w obszar edukacyjno-wychowawczy w ramach przeciwdziałania cyberprzemocy.  Młodzież w sposób przystępny i zabawowy  mogła poszerzyć swoją wiedzę, którą  powinien posiadać każdy użytkownik sieci.

Magdalena Grycz-Mocko/ZS Miedźna