Dzisiaj jest: Czwartek, 19-07-2018 Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Laureaci nagrody gminy Miedźna – „Miedźniański Ul”

Magdalena Kret , 29 czerwca 2016

We wtorek, 28 czerwca br. podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali widowiskowej Domu Kultury w Woli poznaliśmy Laureatów nagrody Gminy Miedźna ustanowionej przez Radę Gminy za działalność kulturalną, zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, jej upowszechnianie i ochronę, którą stanowi statuetka „Miedźniański Ul”, dyplom oraz nagroda pieniężna Wójta Gminy Miedźna.

Wstępem do tej wyjątkowej uroczystości był występ laureatów tegorocznego Festiwalu Folklorystycznego i Parady Ludowego Stroju Śląskiego, Zespołu „Skrzaty” z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 1 im. J. Tuwima w Woli, który zaprezentował spektakl pt.: „Jak to się dawniej prało” w reż. M. Składczyk i B. Murańskiej.

Laureatami  tegorocznej nagrody „Miedźniański Ul” zostali:

Helena Rozmus – wieloletnia przewodnicząca KGW w Woli. W 1979r. założyła zespół śpiewaczy, który na przełomie 1996/1997 roku został przekształcony w Zespół Pieśni i Tańca „Wolanie”. Pod jej przywództwem zespół uczestniczył w różnego rodzaju imprezach kulturalno-folklorystycznych. Najpiękniejsze lata życia poświęciła pracy społecznej związanej z rozwojem gminy, regionu oraz kultury śląskiej, czego dowodem są liczne odznaczenia.

Jadwiga Granatyr – założycielka Zespołu „Frydkowianie”, którym kieruje już od 43 lat. Pani Jadwiga jest także założycielem i zarazem komisarzem honorowym Miedźniańskiego Festiwalu Folklorystycznego. Za swoją pracę na rzecz śląskiej kultury ludowej, popularyzowanie pieśni i tańca ludowego ziemi pszczyńskiej otrzymała wiele odznaczeń i wyróżnień.

Jadwiga Nycz – nauczyciel w Gminnym Przedszkolu Publicznym nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Woli, współzałożycielka Zespołu Pieśni i Tańca „Knefliki”. Pani Jadwiga w swoich działaniach na rzecz kultury kieruje się dobrem wychowanków, troską o rozwój i zdrowie. W swojej pracy wykazuje się postawą innowacyjną, zaangażowaniem. Wciąż poszukuje nowych form i metod rozwijających zainteresowania muzyczne i taneczne wśród dzieci.

Na zakończenie gali wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Wolanie”, który znakomicie zaprezentował  spektakl  pt: „Zimowy wieczór” w reż. B. Niesyto.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.