Dzisiaj jest: Czwartek, 19-07-2018 Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Za nami X Integracyjne Zawody ”Sport dla wszystkich”

Magdalena Kret , 6 czerwca 2016

W środę, 1 czerwca 2016r. w Woli odbyły się X Integracyjne Zawody ”Sport dla wszystkich”. Organizatorami tej dużej imprezy sportowej były szkoły Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II, a także Zespół Oświaty i Wychowania i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miedźnej z/s w Woli.

Konkurencje lekkoatletyczne, mecz piłki siatkowej i ręcznej dziewcząt przebiegały na obiektach sportowych Gimnazjum nr 2 w Woli, rozgrywki tenisa stołowego w Szkole Podstawowej nr 2 w Woli, konkurencje dla osób niepełnosprawnych, mecze piłki nożnej chłopców i pływanie na obiektach GOSiR-u w Woli.

W zawodach uczestniczyło łącznie osiem szkół z gminy Miedźna. Były to:  Gimnazjum Nr 1 w Woli, Gimnazjum nr 2 w Woli,  Gimnazjum w Miedźnej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Woli, Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli, Szkoła Podstawowa we Frydku, Szkoła Podstawowa w Górze, Szkoła Podstawowa w Miedźnej, a także zaproszone reprezentacje ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie oraz Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych „Start” z Katowic. Łącznie przybyło 433 zawodników i zawodniczek.

W poszczególnych konkurencjach pierwsze trzy osoby (w przypadku gier zespołowych drużyna) otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy.

Ilość startujących zawodników z podziałem na dyscypliny sportowe:

Razem: 433

Robert Mroczka – koordynator sportowy zawodów