Dzisiaj jest: Wtorek, 23-01-2018 Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

Dobro zło zwycięża – V Rajd Pamięci

Magdalena Kret , 5 stycznia 2016

„Dobro zło zwycięża” – pod takim hasłem odbędzie się kolejny już V Rajd Pamięci, organizowany przez PTKK Radlin „Sokół”.

Tak jak więźniowie z KL Auschwitz w 1945r., tak uczestnicy V Rajdu Pamięci w dniach 14 – 17 stycznia 2016r. przejdą trasę upamiętniającą morderczą ewakuację więźniów KL Auschwitz – Birkenau z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego.

Trasa V Rajdu Pamięci prowadzi m.in. przez Miedźną, Brzeszcze, Pszczynę, Studzionkę, Jastrzębie Zdrój oraz Mszanę. Uczestnicy Rajdu na całej trasie zatrzymają się przy pomnikach i mogiłach upamiętniających ofiary „Marszu Śmierci” oddając cześć i zapalając znicze.

Na całej trasie Rajdu Pamięci wzorem lat ubiegłych do jego uczestników dołączą mieszkańcy oraz grupy uczniów miejscowych szkół.

Organizatorzy Rajdu serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do przyłączenia się do marszu i oddania hołdu ofiarom Oświęcimia.

W tradycyjnym rajdzie co roku bierze udział wiele osób, zarówno starszych jak i młodych, które tragiczne losy uczestników Marszu Śmierci znają jedynie z lekcji historii. Jednak to dobrze, że młodzież się nie odwraca od tego tematu, że chociaż raz w roku ktoś myśli o tych pomordowanych, zamarzniętych, wygłodzonych.

Ważną informacją dla wszystkich zainteresowanych udziałem w V Rajdzie Pamięci jest to, że można się dołączyć do grupy na poszczególnych odcinkach, nie trzeba iść całej trasy.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z panem Janem Stolarzem – komandorem Marszu – tel. 694-784-413.