Dzisiaj jest: Wtorek, 16-07-2019 Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego

Relacja z Mikołajkowych Zawodów Pływackich w Woli

Magdalena Kret , 21 grudnia 2015

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy  ,,GILUS’’ w Gilowicach  wraz  z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Miedźnej z/s w Woli był organizatorem XII Mikołajkowych Zawodów Pływackich pod patronatem Radosława Kawęckiego, które odbyły się 19 grudnia br. na krytej pływalni w Woli.

Na starcie zjawiło się 298 zawodników reprezentujących 28 klubów. Młodzi sportowcy rywalizowali w 6 grupach wiekowych w 9 konkurencjach pływackich. Dzieci z rocznika 1997 i młodsi mieli do pokonania dystans 25 m wszystkimi stylami, rocznik 2006 i starsi ścigali się na dystansach  dłuższych – 50 m stylem motylkowym, grzbietowym i klasycznym, 100 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem grzbietowym.

Na najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach i stylach pływackich czekały medale, nagrody rzeczowe, puchary, statuetki.

W punktacji drużynowej zwyciężył GILUS Gilowice. Najlepszymi grzbiecistami na dystansie 200 m zostali: Natalia Działkowska MUKS GILUS Gilowice oraz Karol Trela AZS AWF Katowice.

Nad sprawnym przeprowadzeniem i właściwą oprawą zawodów czuwali jak zawsze grupa wspaniałych ludzi: sędziowie, sympatycy MUKS GILUS Gilowice i miłośnicy pływania.

Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim za okazaną pomoc i sympatię. Szczególne za wsparcie finansowe: p. Barbarze Wawrzyczek z firmy ARENA, Gminie Miedźna, p. Tomaszowi Kliś, p. Januszowi Starzec, firmie OZEEN, firmie MIXPOL, Bankowi Spółdzielczemu w Miedźnej.

GOSiR