Dzisiaj jest: Sobota, 20-07-2019 Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty

Wójt Gminy Miedźna Bogdan Taranowski uhonorowany Odznaką „Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego”

Magdalena Kret , 18 listopada 2015

Bogdan Taranowski – wójt gminy Miedźna, we wtorek 17 listopada br., podczas uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych, która odbyła się w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego – odebrał z rąk wojewody śląskiego Piotra Litwy Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego” przyznaną przez Ministra Administracji i Cyfryzacji.  Honorową odznakę otrzymało 17 osób z województwa śląskiego, w tym samorządowcy.

Odznaka jeszcze bardziej motywuje do wytężonej pracy na rzecz samorządu i jego mieszkańców. Jeśli inni zauważają i doceniają pracę samorządowców, daje to jeszcze większą satysfakcję i mobilizację do dalszych działań – mówi wójt gminy Bogdan Taranowski.

Odznaka honorowa za zasługi dla samorządu terytorialnego jest zaszczytnym wyróżnieniem. Przyznawana jest od 2015 roku za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego, w szczególności za działalność w organach jednostek samorządu terytorialnego, związkach i stowarzyszeniach jednostek samorządu terytorialnego, za wykonywanie zadań dotyczących samorządu terytorialnego w urzędach administracji publicznej oraz w urzędach organów władzy publicznej, za pracę naukową i badawczą dotyczącą zagadnień związanych z działalnością samorządu terytorialnego.

Odznaka Honorowa ustanowiona została przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Order ten ma status odznaczenia państwowego.

Rewers odznaki ozdobiony jest napisem „Labor omnia vincit” co znaczy: praca wszystko zwycięża.

Dyplom – Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego