Dzisiaj jest: Wtorek, 26-10-2021 Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana

„SADZA PŁONIE. CZAD ZABIJA. ŻYJ”

Joanna Figura , 7 września 2021

Międzynarodowy Cech Kominiarzy w ramach kampanii społecznej pt. „SADZA PŁONIE. CZAD ZABIJA. ŻYJ” przypomina o istocie i potrzebie regularnego czyszczenia kominów. Celem kampanii jest sukcesywne zwiększenie liczby domów z zadbanymi i oczyszczonymi kominami, po to by eliminować do minimum ryzyko związane z konsekwencjami ewentualnego pożaru.

 

Pismo przewodnie akcji: MCK komunikat dot. czyszczenia kominów

 

Kampania społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj.” jest kontynuacją kampanii społecznych „Czyszczone kominy to mniejszy smog” oraz „Zaproś kominiarza”. Jej celem jest aby z roku na rok zwiększała się liczba domów z zadbanymi i oczyszczonymi kominami bez zagrożeń, jakie wynikają z niedbałości o to, by przewody kominowe spełniały wymagania techniczne i eksploatacyjne określone w przepisach techniczno- budowlanych.

 

Przewody kominowe: dymowe, spalinowe i wentylacyjne w budynku, aby mogły być bezpieczne w użytkowaniu powinny się cechować spełnieniem n/w. wymagań dotyczących :

 

Utrzymanie przewodów kominowych (dymowych, spalinowych, wentylacyjnych) w należytym stanie technicznym, aby bezpiecznie i skutecznie spełniały swoją funkcje wymaga dużego zaangażowania i ścisłej współpracy między Właścicielami budynków a kominiarzami wykonującymi na rzecz Właścicieli budynków usługi kominiarskie.