Dzisiaj jest: Wtorek, 05-07-2022 Imieniny: Marii, Antoniego

Kwalifikacja wojskowa

Joanna Figura , 2022-05-06

Zgodnie z Obwieszczeniem Wojewody Śląskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa.

W tym roku obowiązek stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską w naszej gminie ma 65 osób. To przede wszystkim młodzi mężczyźni urodzeni w 2003 roku.

Kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 18 maja i potrwa do 19 maja 2022r.

Do kwalifikacji wojskowej stawią się przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 2003 roku, a także mężczyźni urodzeni w latach 1998-2002, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Do stawiennictwa mogą zostać wezwane także kobiety urodzone w latach 1998-2003 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej.

Ważne! Osoby, które po raz pierwszy zostały wezwane do kwalifikacji wojskowej, powinny zabrać ze sobą:

  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość (np. paszport),
  • dokument potwierdzający przyczyny niestawienia się do kwalifikacji wojskowej, jeśli stawienie się do kwalifikacji wojskowej w terminie określonym w wezwaniu nie było możliwe,
  • posiadaną dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych, przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej,
  • aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy,
  • dokumenty potwierdzające wykształcenie lub pobieranie nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe, potwierdzenie zgłoszenia się do rejestracji w przypadku wprowadzenia takiego obowiązku.

Obwieszczenie Wojewody Śląskiego z 21 marca 2022 roku o kwalifikacji wojskowej w 2022 roku