Kadry przyszłości – kompleksowe wsparcie rozwoju zawodowego osób dorosłych – nabór wniosków
Projekt realizowany przez Agencję Rozwoju Lokalnego S.A. w Partnerstwie ze Śląskim Inkubatorem Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 dla Działania: FESL.06.06-Kształcenie osób dorosłych – EFS+.
Projekt realizowany jest z zastosowaniem podejścia popytowego-mechanizmu dystrybucji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
CEL PROJEKTU:
Głównym celem projektu jest nabycie kompetencji i/lub uzyskanie kwalifikacji przez 700 osób dorosłych w tym (385K/315M) zamieszkujących i/lub pracujących w subregionie centralnym woj.śląskiego, które z własnej inicjatywy planują podnieść swoje umiejętności/kompetencje lub zmienić/nabyć nowe kwalifikacje umożliwiające rozwój w kierunku umiejętności zawodowych, cyfrowych niezbędnych do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki.
GRUPA DOCELOWA:
Grupę docelową stanowią osoby dorosłe, które z własnej inicjatywy planują podnieść swoje umiejętności/kompetencje lub zmienić/nabyć nowe kwalifikacje zawodowe.
Preferowane będą osoby z grup w niekorzystnej sytuacji, tj.: osoby z niepełnosprawnością, z wykształceniem co najwyżej ponadgimnazjalnym, bezrobotne, w wieku co najmniej 55 lat, w kryzysie bezdomności, lub dotknięte wykluczeniem z dostępu do mieszkań, należące do mniejszości, w tym społeczności marginalizowanych.
Uczestnicy projektu muszą mieszkać lub pracować w subregionie centralnym woj. śląskiego (miasta Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy i Zabrze oraz powiaty będziński, bieruńsko-lędziński, gliwicki, lubliniecki, mikołowski, pszczyński, tarnogórski i zawierciański).
DZIAŁANIA PROJEKTU:
W projekcie zaplanowano realizację następujących zadań:
- doradztwo edukacyjno-zawodowe, w celu właściwego dopasowania usług rozwojowych do potrzeb uczestników oraz zmieniającego się rynku pracy,
- doradztwo w zakresie obsługi Bazy Usług Rozwojowych (BUR) przez pracowników Biura Obsługi Klienta,
- dofinansowanie usług rozwojowych: szkoleniowych, walidacji i certyfikacji, studiów podyplomowych wybrane za pośrednictwem platformy Bazy Usług Rozwojowych PARP.
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA USŁUG:
Maksymalna kwota dofinansowania na usługi rozwojowej typu szkolenie /walidacja /certyfikacja wynosi 5 000 zł na osobę w projekcie.
Maksymalna kwota dofinansowania na usługi rozwojowej typu studia podyplomowe wynosi 10 000 zł na osobę w projekcie.
Wkład własny uczestnika wynosi 5%.
Całkowity poziom dofinansowania usługi rozwojowej wynosi 95%.
OKRES REALIZACJI PROJEKTU:
Okres realizacji projektu: 01.02.2025 – 31.05.2027
BUDŻET PROJEKTU:
Wartość projektu: 7 490 376,34 PLN
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 6 366 819,89 PLN
Partnerem projektu jest: Śląski Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o., Ruda Śląska, ul. Karola Goduli 36
Szczegółowych informacji o projekcie udzielają pracownicy:
• Agencji Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu
BOK1: Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny, Sosnowiec 41-208, ul. Wojska Polskiego 8, tel.: 734 004 493 e-mail: rekrutacja06.06@arl.org.pl
• Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej – Partner
BOK2: Ruda Śląska 41-703, ul. Karola Goduli 36, tel.: 32 342 22 30, w. 114,115
e-mail: info@inkubatorsl.pl
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Kadry_przyszlosci_06.06_opis_projektu_dostepnosc