Dzisiaj jest: Sobota, 09-11-2024 Imieniny: Aleksandra, Ludwika, Teodora

Szpital Joannitas otwiera „Poradnię dietetyczną”

Joanna Figura , 30 października 2024

4 listopada 2024r.  w Szpitalu Joannitas w Pszczynie uruchomiona zostanie Poradnia dietetyczna – miejsce dla osób, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe, a także dla pacjentów szukających profesjonalnego wsparcia w zakresie prawidłowego odżywiania się w chorobie. Konsultacje udzielane w poradni są płatne.

Zdrowa i zbilansowana dieta niesie długoterminowe korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. To inwestycja, której kapitałem jest kondycja fizyczna i psychiczna, a także energia i witalność.

Jak zacząć? To takie trudne…

Zmiana nawyków żywieniowych i stylu życia to duże wyzwanie. Początki takiego procesu często zniechęcają pacjentów. – W poradni dietetycznej wyznajemy zasadę „małych kroków” – mówi Sebastian Żur, dietetyk kliniczny i pediatryczny. I dodaje: – Terapia nie może zniechęcać pacjentów, a jej efekt ma być długotrwały.

Profil poradni dietetycznej

Z konsultacji poradni dietetycznej może skorzystać każdy, kto chce zadbać o swoje zdrowie poprzez zmianę nawyków żywieniowych. Specjaliści poradni udzielają konsultacji również w zakresie dietetyki pediatrycznej – od narodzin do 18 r.ż., dla kobiet w ciąży, w okresie laktacji, a także dla par starających się o dziecko. – W profilu naszej działalności jest wsparcie w leczeniu chorób – czyli porady w zakresie dożywiania u osób, które borykają się ze utratą masy ciała z powodu choroby lub specjalistycznego leczenia – mówi Klaudia Malicka, dietetyk kliniczny pracujący w poradni.

Nasze cele

Głównym celem dietetyków poradni jest wyposażenie pacjentów w wiedzę – jak zdrowo się odżywiać, jakie produkty wybierać i jak samodzielnie komponować posiłki. Oprócz konsultacji i terapii pacjenci będą mieli możliwość przebadania się profesjonalnym analizatorem składu ciała inBody270. Wynik ten jest oceną składu ciała: mięśni, tłuszczu i wody w organizmie.

Precyzyjny i niezawodny

InBody 270 to specjalistyczny analizator składu ciała, który dokonuje szczegółowych pomiarów, takich jak masa ciała, masa mięśni szkieletowych, zawartość wody w organizmie, masa tkanki tłuszczowej, wskaźnik masy ciała (BMI) oraz segmentalna analiza tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej – jest wysokiej klasy urządzeniem – precyzyjnym i niezawodnym.

Jak przygotować się do badania analizatorem składu ciała?

Aby uzyskać jak najdokładniejsze wyniki z badania analizatorem składu ciała, warto przestrzegać kilku zaleceń:

Dodatkowo, na badanie należy przyjść bez biżuterii, okularów oraz wszelkich metalowych przedmiotów, takich jak guziki czy paski. Pacjentki w ciąży powinny przed badaniem skonsultować się z lekarzem, który może zalecić alternatywne metody oceny składu ciała – bezpieczne dla ciężarnej i dziecka. Badaniu nie mogą się poddawać osoby z rozrusznikiem serca. Prąd elektryczny, choć bardzo słaby, może zakłócać działanie rozrusznika i stanowić zagrożenie dla zdrowia pacjenta. Przeciwskazaniem do wykonania analizy składu ciała jest również posiadanie metalowych implantów, ponieważ mogą wpływać na przewodnictwo elektryczne oraz chorowanie na padaczkę.

Na pierwszą wizytę warto zabrać ze sobą najbardziej aktualne wyniki badań.

Jak umówić się na wizytę w poradni

Aby skorzystać z naszej nowej usługi, prosimy o kontakt z rejestracją pod numerem telefonu 32-611-53-03.

Poradnia czynna jest w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 15:00-19:00.

 

Źródło: Szpital Joannitas