Dzisiaj jest: Sobota, 13-07-2024 Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja

Komunikacja na trasie Wola-Tychy-Wola Linia 627 ZTM od dnia 01.07.2024r.

Marek Brol , 28 czerwca 2024

Gmina Miedźna informuje, że w ramach pracy urząd przeprowadził i realizuje proces organizacji publicznego transportu zbiorowego. W miejsce prywatnego przewoźnika – A.K.-Trans S.C. na trasie Wola-Tychy-Wola wprowadza się od dnia 1 lipca 2024r. nowe rozwiązanie.

Zgodnie z ustaleniami na poziomie porozumienia z Gminą Bojszowy, Miastem Bieruń i Miastem Tychy dokonana została korekta rozkładu jazdy linii 627 (linia autobusowa ZTM). Zostanie ona wydłużona z Międzyrzecza do przystanku Wola Skrzyżowanie, co równocześnie skomunikuje mieszkańców z linią M–22, jeżdżącą na trasie Międzyrzecze-Katowice-Międzyrzecze.

Wydłużeniu do Woli ulegają wszystkie aktualne kursy linii 627 ZTM , a także uruchomiono dodatkowe kursy umożliwiające podróż na trasie Wola – Tychy, Tychy – Wola.

Aktualny rozkład jazdy w załączniku – Rozkład linii 627 od dnia 01.07.2024r <<<– pobierz

Jako, że komunikacja publiczna ma za zadanie zaspakajać potrzeby zbiorowe mieszkańców, obecny kształt rozkładu jazdy na linii 627 jest „PROPOZYCJĄ STARTOWĄ” i będzie ulegać dalszym zmianom – jednak wg zbiorowego zapotrzebowania. Wkrótce opublikujemy formularz, na którym mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pierwsze, ważne uwagi  w zakresie zaprezentowanego rozkładu jazdy.

Dlatego już dzisiaj prosimy z dużą powagą i uwagą śledzić kolejne badanie potrzeb mieszkańców naszej gminy w zakresie komunikacji, ponieważ ma to bezpośredni związek z tym, jak dalece usługa ta będzie rozbudowana i zmieniana.

Podkreślamy, że kierunek tego rozwoju jest i będzie związany z faktycznymi potrzebami, których źródłem nie są i nie będą fora i dyskusje internetowe, a głos mieszkańców wyrażony w wiarygodnym i uwierzytelnionym badaniu sondażowym – ankietowym, przeprowadzanym przez urząd. Prosimy nie nadawać waloru powagi i wiarygodności pogłoskom nieautoryzowanym, anonimowym, intencjonalnie z założenia dezinformującym oraz wprost zniechęcającym mieszkańców do udziału w badaniu ich potrzeb. Pytanie mieszkańców o zakres ich potrzeb jest najwyższym aktem uznania ważności ich głosu. A wzajemne poszanowanie i kultura budują.

Rozkład linii 627 – kierunek – Tych – Wola

Rozkład linii 627 – kierunek –  Wola-Tychy