Dzisiaj jest: Sobota, 13-07-2024 Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja

Komunikacja Wola -Tychy

Joanna Figura , 13 czerwca 2024

Szanowni Mieszkańcy,

W przestrzeni internetowej, regularnie co jakiś czas pojawiają się nieprawdziwe informacje na temat spraw, które są związane z funkcjonowaniem Urzędu Gminy Miedźna i Naszej Gminy.
Ponieważ nie ponosimy odpowiedzialności za tego rodzaju fejki, to podkreślamy, że rzetelnych informacji udzielamy w naszych gminnych portalach internetowych.

W ostatnich dniach dokonano fejkowej wrzutki w internecie na temat, jakoby urząd nie przygotowywał rozwiązania organizacji komunikacji publicznej na odcinku Wola-Tychy w miejsce likwidowanej usługi A.K. -Trans S.C. Prace w tym zakresie od lutego br. do nadal trwają.
Obecny etap to ustalenia końcowe z innymi gminami i ZTM, które wchodzą w jej skład. Organizacja linii na tym odcinku komunikacji publicznej wręcz musi być uzgodniona na ww. szczeblu, ponieważ wykracza poza granice naszej gminy i powiatu. Zatem jest zależna od decyzji również innych włodarzy, nie tylko Wójta Gminy Miedźna.
Niebawem opublikujemy wypracowane międzygminne stanowisko oraz rozkład jazdy wspólnie ustalony i zaakceptowany przez wszystkie strony współfinansujące to zadanie.

Fałszywa narracja posta wprowadza wśród mieszkańców zamieszanie i duże poczucie niepewności.

Dementujemy ten wpis, który jest nieodpowiedzialnym oraz całkowicie nieprawdziwym.

Prosimy o cierpliwość. Życzymy miłego dnia.