Dzisiaj jest: Sobota, 24-02-2024 Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Szlachetna Paczka w Naszej Gminie

Joanna Figura , 29 listopada 2023

Szlachetna Paczka to coroczna akcja pomocy ludziom w potrzebie, organizowana przez Stowarzyszenie „Wiosna” w której darczyńcy pomagają konkretnym rodzinom.

Finał tegorocznej akcji tzw. „Weekend Cudów” odbędzie się 16-17 grudnia 2023r., wtedy Paczki zostaną przekazane przez wolontariuszy rodzinom.

Gmina Miedźna już po raz kolejny włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Świątecznej Pomocy osobom najuboższym.

W tym roku z internetowej bazy rodzin wybraliśmy mieszkankę naszej gminy, 77-letnią Panią Sarę. (Rodzina o kodzie SLA-1322-119593, imię zostało zmienione)

Pani Sara jest bardzo miłą, starszą panią, której w ostatnich latach bardzo pogorszyło się zdrowie. Przeszła kilka operacji: na oczy oraz na tarczycę. Choruje m.in. na cukrzycę, ma problemy z poruszaniem się. Mimo swojej sytuacji nie ma wsparcia ze strony rodziny. Jest wdową, a jej najmłodszy syn zmarł jako młody człowiek. Starsza pani ma psa, którym się opiekuje. Przez problemy z oczami nie może już rozwiązywać krzyżówek co bardzo lubiła robić. Samodzielnie sobie gotuje. Mimo swojego wieku oraz chorób przewlekłych, w/w dużą wagę przykłada do wyglądu. Bardzo docenia to, że są wokół niej dobrzy ludzie i z radością wspomina o spotkaniach z nimi. Pani Sara całe życie pracowała, otrzymuje emeryturę w wysokości 2000 zł. Po odliczeniu wszystkich opłat 1560 zł (w tym ponad 600 zł na leki) kobiecie zostaje 440 zł miesięcznie na jedzenie dla siebie i psa. Gdyby nie pomoc przyjaciółek i sąsiadki, które czasami coś kupią lub przyniosą obiad seniorce byłoby trudniej.”

Potrzeby Pani Sary:

Trzy kluczowe potrzeby

  1. Garnki (2-3 l.),
  2. Środki chemiczne,
  3. Żywność.

Pozostałe potrzeby

Żywność trwała:

Środki czystości:

Odzież:  bluza (polarowa,całoroczna), rozmiar: XL.  Ulubiony kolor pani Sary to czerwony, ale ucieszy się z polaru w każdym kolorze.

Wyposażenie mieszkania: pościel (poszwy, prześcieradło) rozmiar: 160cm x 200cm

Inne potrzeby materialne: 

Szczególne upominki – torebka dla pani Sary.

Zachęcamy do udziału w inicjatywie. Pokażmy, jak wielką mamy moc czynienia dobra. Razem możemy więcej. Niech przyświeca nam troska o drugiego człowieka.

Jeśli chcesz pomóc skontaktuj się z GOPS w Miedźnej z siedzibą w Woli ul. Poprzeczna 1:
  • tel. 32 2118251 ,
  • tel. 32 4487090.
Wszystkie dary można przekazać do GOPS.
Puszki pomocowe znajdują się również w GOPS, GOK, GOSiR, ZOiW, UG.