Dzisiaj jest: Sobota, 24-02-2024 Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Pożegnanie i przywitanie w Parafii Rzymsko – Katolickiej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Grzawie

Joanna Figura , 23 listopada 2023
Parafia Rzymsko – Katolicka pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Grzawie 19.11.2023r. pożegnała ks. Proboszcza Jacka Jadasza, który pełnił posługę kapłańską w parafii przez ostatnie 11 lat. Przewodził on wspólnocie parafialnej od roku 2012.
Ks. Jacek Jadasz urodzony 24 kwietnia 1964r. w Katowicach. Wyświęcony przez ks. biskupa Damiana Zimonia 13.V.1989 w Katowicach. W latach 2012 – 2013 był administratorem parafii. W 2013 roku, dekretem abpa Wiktora Skworca, objął funkcję proboszcza parafii.
Dziękujemy za ten czas duszpasterzowania wśród nas, mieszkańców gminy Miedźna, a zwłaszcza Sołectwa Grzawa. Dziękujemy z całego serca za lata posługi. Składamy podziękowania za umacnianie wiary osobistym świadectwem życia i głoszenie słowa Bożego w naszej lokalnej wspólnocie. Dziękujemy za wszelkie doświadczone dobro.
Życzymy z całego serca Błogosławieństwa Bożego i Światła Ducha Świętego na każdy kolejny dzień posługi. Codzienność niech będzie przepełniona zdrowiem, pomyślnością i miłością.
Jednocześnie serdecznie witamy Księdza Pawła Łazarskiego, którego uroczyście do parafii wprowadził 19.11.2023r. ks. Bogumił Mazurczyk (Dziekan Dekanatu Miedźna) jako nowo mianowanego proboszcza.
Ks. Paweł Łazarski urodził się 26 czerwca 1975 r. w Rydułtowach. Święcenia kapłańskie przyjął 15 maja 2004 r. w Katowicach.
Miło nam powitać Księdza Proboszcza w „Nowym” miejscu posługi duszpasterskiej, którą na drodze Kapłańskiej postawił Pan Bóg. Ufamy, że łaska powołania będzie owocowała skuteczną pracą duszpasterską wśród Parafian, że umocni Ksiądz naszą wiarę i sprawi, byśmy codziennie wydawali jej owoce.
Życzymy, aby Ksiądz czuł się dobrze w Naszej Gminie i zawsze był otoczony życzliwością, zrozumieniem i wsparciem, aby nigdy nie zabrakło Księdzu wytrwałości i odwagi w budowaniu żywego Kościoła.Zapewniamy, że będziemy Księdza wspierać życzliwością, modlitwą i pomocą.
Fot. Parafia Grzawa