Narodowy Dzień Powstań Śląskich
Marek Brol , 20 czerwca 2023
Uchwalenie ustawy ustanawiającej ” Narodowy Dzień Powstań Śląskich” to efekt apelu, z którym do Prezydenta RP zwrócili się przedstawiciele władz regionalnych ze Śląska i Opolszczyzny, o to, by ustanowić dzień, który będzie upamiętnieniem Powstań Śląskich i oddaniem hołdu wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że przed 100 laty Śląsk w swej części – część Górnego Śląska – wrócił do macierzy.
Zawsze w naszej pamięci
Dzisiaj przed budynkiem Urzędu Gminy powiewają na masztach dwie flagi – Górnego Śląska i Polski.















