Dzisiaj jest: Czwartek, 30-03-2023 Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Hej kolęda!

Joanna Figura , 26 stycznia 2023

24 stycznia w Woli odbył się X Wojewódzki i XVIII Gminny Wieczór Kolędowy.

Było rodzinnie, radośnie i gwarnie. Przyjechało do naszej gminy wiele zespołów, które wspólnie kolędowały.

Kolędy i pastorałki od najdawniejszych czasów, aż do współczesnych należą do naszej historii i tożsamości regionalnej, którą poniekąd tworzą. Jest ich wiele, to ogromne bogactwo kulturowe.

 

Patronat honorowy nad Wieczorem Kolędowym przyjął wójt Gminy Miedźna Jan Słonika, a głównymi organizatorami spotkania byli  Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Andrzej Krawczyk, Prezes Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Łucja Krutak, która jest również przewodniczącą Wojewódzkiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Katowicach. Łucja Krutak i Andrzej Krawczyk pięknie poprowadzili całe spotkanie.

Podczas kolędowania wysłuchaliśmy pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu:

Spotkanie było doskonale przygotowane, radość była wszechobecna, a atmosfera Świąt wróciła do naszych serc.

Józefa Greń z zespołu Regionalnego „Strumień” pięknie recytowała wiersze Jana Chmiela, który był współtwórcą zespołu  i instruktorem muzycznym. Usłyszeliśmy „Nie dómy wóm spleśnieć” i „Starzikowe rozwożani”.

Nad organizacją doskonale przygotowanego spotkania czuwały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Woli na czele z przewodniczącą Anną Kucki.  Serdecznie dziękujemy.

Największe podziękowania kierujemy jednak do Pani Łucji Krutak -głównej koordynatorki spotkania. To ona włożyła najwięcej serca w organizację spotkania.

 

Kolędowanie wspierał: Urząd Gminy Miedźna-Wójt Gminy Jan Słoninka,  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedźnej z siedzibą w Woli, który realizuje program „Trzeźwo, zdrowo i sportowo”, wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Miedźna, Bank Spółdzielczy w Miedźnej, Gminny Ośrodek Kultury w Woli, przybyłe zespoły, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Piekarnia-Ciastkarnia Dariusz Sosna, Piekarnia-Cukiernia Tyran, Zakłady Mięsne „Boroń” Sp z o.o.  Koncert-wieczór kolędowy był doskonałą, alternatywną formą spędzenia wolnego czasu.

Gratulujemy wszystkim zespołom cudownych wykonań artystycznych, doskonałego przygotowania i pasji śpiewaczej. Dziękujemy za te wyśpiewane łzy wzruszeń, które zostaną w pamięci uczestników na długo. Już dzisiaj zapraszamy za rok na wspólne kolędowanie w naszej gminie.