Syrena alarmowa OSP w Woli po generalnym remoncie
Joanna Figura , 3 listopada 2022
W ubiegły piątek tj. 28.10.2022r. na maszcie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli została zamontowana syrena alarmowa po generalnym remoncie.
FOTO: OSP W WOLI
Historia syreny
Rok produkcji to 1958, do naszej miejscowości trafiła ok. roku 1962-64. Do tego czasu zamontowana była na terenie Kopalni Wujek. Najpierw trafiła na dach Domu Nauczyciela przy ul. Szkolnej. Wcześniej dostępny był tylko dzwonek alarmowy znajdujący się na cmentarzu.
Na maszt remizy przy ul. Wałowej trafiła w roku 1993.
Na jej dźwięk druhowie zostawiają rodziny, przyjaciół i biegną by nieść pomoc potrzebującym, aby ratować życie i dobytek innych…
Ochotnicy Strażacy – ludzie ogromnego serca.
Dźwięk, który wzywa i przyzywa dobro.
Oby służyła przez kolejne lata.














