Dzisiaj jest: Poniedziałek, 08-06-2026 Imieniny: Medarda, Maksyma, Seweryna

Stop pożarom traw.

Joanna Figura , 14 marca 2022
Każdego roku w wyniku wypalania traw giną zwierzęta, a nawet ludzie. Wypalanie traw jest surowo zabronione.
Wbrew obiegowej opinii nie przynosi ono żadnych korzyści, a sankcje za stosowanie tego procederu mogą być bardzo dotkliwe.
Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych zmian w środowisku naturalnym. Ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych. Do atmosfery przedostaje się szereg szkodliwych związków chemicznych. Trucizny te przenikają do ziemi i wód gruntowych.Wypalanie traw bywa przyczyną tragicznych pożarów wskutek których giną zwierzęta, a czasem nawet ludzie! Osoba, która poprzez wypalanie traw decyduje się niszczyć środowisko, zagrażać bezpieczeństwu zwierząt i ludzi musi liczyć się z karą grzywny, a nawet pozbawienia wolności.
szary plakat z wypalonązapałką informujący Stop pożarom traw
Jeśli zauważyłeś taką sytuację – Zareaguj!
ZADZWOŃ:
STRAŻ POŻARNA – 998
NUMER ALARMOWY – 112.