Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Miedźnej.
6 listopada 2021 roku odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Miedźnej. Zjazdowi przewodniczył druh Alojzy Czyrwik. Na sali było obecnych 17 delegatów z 19 i tym samym zjazd był prawomocny.
Na wstępie zjazdu przywitano wszystkich zebranych i uczczono minutą ciszy, tych druhów którzy w ostatniej kadencji odeszli na „wieczną służbę”. W prezydium zarządu zasiedli: Barbara Bandoła–Starosta Pszczyński, mł. brygadier Mateusz Caputa–Zastępca Dowódcy JRG PSP w Pszczynie, Jan Słoninka–Wójt Gminy Miedźna. Sekretarzem zjazdu został Krystian Kudłacik.
Powołano komisje zjazdowe: mandatowo–wyborczą oraz uchwał i wniosków. Do komisji mandatowo–wyborczej powołano: Bolesława Sosnę, Piotra Wojtalę, Dawida Czyrwika, zaś do komisji uchwał i wniosków: Wiolettę Faruga, Szymona Kamińskiego, Pawła Golca.
Na początku spotkania zostało odczytane przez dh Bogdana Taranowskiego sprawozdanie z działalności za lata 2016-2021. Następnie dh Adam Rusek odczytał sprawozdanie z działalności Gminnej Komisji Rewizyjnej. Za udzieleniem absolutorium zarządowi gminnemu były 4 głosy, zaś 13 głosów się wstrzymało.
Podczas zjazdu złożono również wniosek o zwiększenie składu Zarządu Oddziału Gminnego OSP o dwie osoby. Kandydatami zostali Jan Słoninka i Tomasz Kapica.
W skład nowego Zarządu Oddziału Gminnego zostali powołani druhowie:
- Prezes: Zofia Fołta,
- Wiceprezes: Piotr Kamiński,
- Wiceprezes: Przemysław Sajdok
- Komendant Gminny: Krzysztof Sosna,
- Sekretarz: Krzysztof Szafron,
- Skarbnik: Ireneusz Kumor,
- Członek prezydium: Jan Słoninka,
- Członek zarządu: Mateusz Faruga,
- Członek zarządu: Tomasz Kapica,
- Członek zarządu: Robert Mazur,
- Członek zarządu: Adam Pająk,
- Członek zarządu: Szymon Przewoźnik,
- Członek zarządu: Paweł Wawro.
Zarząd wybrał również przedstawiciela do Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych. Została nim druhna Zofia Fołta.
Wybrano także delegatów na zjazd Oddziału Powiatowego. Zostali nimi druhowie: Krzysztof Sosna, Piotr Kamiński.
Do prac w komisji rewizyjnej powołano druhów:
- Przewodniczący: Alojzy Czyrwik,
- Wiceprzewodniczący: Zbigniew Nycz,
- Sekretarz: Paweł Krasoń.
Na zakończenie spotkania podziękowano za pracę poprzedniemu Zarządowi. Życzono wszystkim zdrowia i realizacji pasji pomocy drugiemu człowiekowi.
Gratulujemy „nowemu zarządowi” i życzymy wytrwałości w niesieniu pomocy potrzebującym. Jest to bardzo poważna i odpowiedzialna służba.
Składamy jednocześnie serdeczne podziękowania za trud, poświęcenie, za wielki dar serca, jakim jest Wasza piękna służba i zaangażowanie. Niech idee czerpane bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana, przyświecają Wam zawsze, każdego dnia.





















