Dzisiaj jest: Czwartek, 18-06-2026 Imieniny: Marka, Elzbiety

Laureatki „Klejnotu Ziemi Pszczyńskiej”.

Joanna Figura , 27 września 2021
W piątkowe popołudnie poznano laureatki „Klejnotu Ziemi Pszczyńskiej” odznaczenia, które przyznawane jest kobietom aktywnym, przedsiębiorczym, społeczniczkom z Powiatu Pszczyńskiego.
Uroczyście w sali lustrzanej pszczyńskiego zamku sześć wspaniałych kobiet otrzymało odznaczenie – broszkę wzorowaną na maneli pochodzącej z rodu Promnitzów.
Wśród nagrodzonych, niezwykłych kobiet są mieszkanki naszej gminy:
?Symbol diamentu „Kobiety Społeczne” inicjatorka charytatywnych akcji pomocowych Józefa Waliczek ;
?Symbol diamentu „Kobieta Obyczajów i Tradycji” Maria Grygierzec wieloletnia przewodnicząca KGW w Grzawie.
Serdecznie gratulujemy Laureatkom tego nietuzinkowego, niezwykłego wyróżnienia.
To dzięki Paniom nasza gmina, powiat jest przestrzenią aktywności i otwartości na potrzeby drugiego człowieka.
Zaangażowanie i pasja działania nagrodzonych są inspiracją i impulsem do działania dla innych.
Dziękujemy za Wasze otwarte serca i pasję działania na rzecz innych.