Pierwszy koncert Muzyki Dawnej za nami.
Joanna Figura , 6 września 2021
W niedzielę 5 września w Kościele p.w. Św. Barbary w Górze odbył się pierwszy z cyklu 4 Koncertów Muzyki Dawnej. Przenieśliśmy się ” W blasku i majestacie baroku”.
Usłyszeliśmy w świątyni piękne dźwięki w wykonaniu wspaniałych artystów:
- Wacława Golonki – pozytyw i prowadzenie koncertu,
- Marcina Wolaka – bas,
- Tomasza Ślusarczyka – trąbka naturalna, trąbka barokowa.
Koncerty dofinansowane są ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura -Interwencje 2021”.
Patronat medialny nad projektem objęli : TVP3 Katowice, TVS, Polskie Radio Katowice, Gość Niedzielny, Nowe Info, Radio Fest, Radio eM.
Dziękujemy za liczny udział w tym pięknym wydarzeniu i zapraszamy na kolejne bezpłatne koncerty.
Najbliższy koncert już 19 września o godz.16.30 w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Grzawie.
Usłyszymy tego dnia koncert „Celtic Triangle” w wykonaniu:
- Lindsay Davidson – dudy szkockie,
- Katarzyna Wiwer – sopran,
- Irena Czubek- Davidson – harfa.
Zapraszamy serdecznie.






































