Dzisiaj jest: Niedziela, 14-06-2026 Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala

Ruszył obowiązek zgłoszenia deklaracji do Centralnej Bazy Emisyjności Budynków.

Joanna Figura , 1 lipca 2021

Szanowni Mieszkańcy,

Przypominamy, że od dzisiaj tj. 1.07.2021r. rusza obowiązek zgłoszenia deklaracji do Centralnej Bazy Emisyjności Budynków (CEEB).

Na wysłanie deklaracji mieszkańcy mają 12 miesięcy w przypadku budynków już istniejących oraz 14 dni w przypadku nowego budynku, w którym zostało uruchomione źródło ciepła/spalania paliw.

 Biały domek na zielonej trawie.

Jak złożyć deklarację do CEEB?

Deklarację można złożyć:

– w formie elektronicznej, czyli przez internet za pośrednictwem strony: https://zone.gunb.gov.pl

– w formie papierowej w Urzędzie Gminy Miedźna (wniosek dostępny do pobrania ze strony internetowej oraz w wersji papierowej UG Miedźna, ul. Wiejska 131), bądź wysyłając listownie na adres Urząd Gminy Miedźna, ul. Wiejska 131, 43-227 Miedźna

 

Kogo dotyczy deklaracja do CEEB?

Obowiązek złożenia deklaracji o źródle ciepła i spalania paliw mają właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, którzy posiadają źródło ciepła o mocy do 1 MW.

Obowiązek ten wynika z ustawy z 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz.U. z 2021 r. poz. 554 j.t.).

Dokumenty do pobrania:

deklaracja-A-30.06.2021

deklaracja-B-30.06.2021