Ruszył obowiązek zgłoszenia deklaracji do Centralnej Bazy Emisyjności Budynków.
Szanowni Mieszkańcy,
Przypominamy, że od dzisiaj tj. 1.07.2021r. rusza obowiązek zgłoszenia deklaracji do Centralnej Bazy Emisyjności Budynków (CEEB).
Na wysłanie deklaracji mieszkańcy mają 12 miesięcy w przypadku budynków już istniejących oraz 14 dni w przypadku nowego budynku, w którym zostało uruchomione źródło ciepła/spalania paliw.

Jak złożyć deklarację do CEEB?
Deklarację można złożyć:
– w formie elektronicznej, czyli przez internet za pośrednictwem strony: https://zone.gunb.gov.pl
– w formie papierowej w Urzędzie Gminy Miedźna (wniosek dostępny do pobrania ze strony internetowej oraz w wersji papierowej UG Miedźna, ul. Wiejska 131), bądź wysyłając listownie na adres Urząd Gminy Miedźna, ul. Wiejska 131, 43-227 Miedźna
Kogo dotyczy deklaracja do CEEB?
Obowiązek złożenia deklaracji o źródle ciepła i spalania paliw mają właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, którzy posiadają źródło ciepła o mocy do 1 MW.
Obowiązek ten wynika z ustawy z 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz.U. z 2021 r. poz. 554 j.t.).
Dokumenty do pobrania:












