Dzisiaj jest: Sobota, 13-08-2022 Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana

MUKS „Gilus” drużynowym zwycięzcą „VI Wiosennych Zawodów Pływackich w Woli”.

Joanna Figura , 24 maja 2021

„VI Wiosenne Zawody Pływackie” w Woli z nami. Emocji było wiele!

 

Zawodnicy MOKS Gilus - fotografia młodzieży

 

Już po raz szósty Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy ,,GILUS’’ w Gilowicach był pomysłodawcą i głównym organizatorem Wiosennych Zawodów Pływackich, które przy wsparciu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zostały rozegrane 22.05.2021 na pływalni w Woli .

Na starcie pojawiło się 300 zawodników z 18 klubów: CSIR MOS Dąbrowa Górnicza, Galicja Kraków ,Klub Pływacki H2O Jastrzębie-Zdrój, KS ,,Górnik” Sosnowiec, KS Górnik Radlin, KS Piątka Chorzów, KS Victoria Zawiercie, MKS Pałac Młodzieży Katowice, PTS „JANOSIK” Bielsko-Biała, UKS „Salmo Żory”, UKS ,,ONDRASZEK” Bielsko-Biała, UKS AQUA TEAM Mikołów, UKS Aquatica Pawłowice, UKS DRAGON Będzin, UKS ORKA Częstochowa, UKS Victoria Kozy, UKS Ósemka Oświęcim i MUKS „Gilus” Gilowice.

Młodzi pływacy rywalizowali w 7 grupach wiekowych w 10 konkurencjach pływackich. Dzieci z kategorii 2011 i młodsi mieli do pokonania dystans 25 m czterema stylami oraz 50 m stylem dowolnym. Rocznik 2010 i starsi rywalizowali na dystansach 50 m czterema stylami i 100 m stylem dowolnym.

W zawodach MUKS „Gilus” Gilowice zdobył łącznie 22 medale w tym 6 złotych, 7 srebrnych, 9 brązowych.

W klasyfikacji drużynowej MUKS GILUS Gilowice zajął pierwsze miejsce wyprzedzając na podium drużynę z H2O Jastrzębie-Zdrój oraz UKS Victorii Kozy.

MUKS GILUS gorąco dziękuje wszystkim osobom – miłośnikom i sympatykom pływania, za okazane wsparcie i zaangażowanie w organizację, sportową oprawę i właściwy przebieg zawodów.

Organizatorzy dziękują Wójtowi Gminy Miedźna Janowi Słonince i Przewodniczącemu Rady Gminy Miedźna Andrzejowi Kempnemu, Przewodniczącemu Komisji Kultury, Sportu i Młodzieży Rady Mateuszowi Moczulskiemu za uświetnienie zawodów i wręczanie medali i dyplomów dla najlepszych pływaczek i pływaków.

Komplet wyników znajduje się na: http://livetiming.pl/contests/regional/1 , a fotorelacja na facebooku Krytej Pływalni w Woli, a także Gminy Miedźna.