V leśne bieganie dla zdrowia za nami.
Ścieżkami leśnymi dla zdrowia 15 maja br. w sobotnie słoneczne przedpołudnie po raz piąty odbyły się w gminie Miedźna zawody biegowe – V Leśne Bieganie dla Zdrowia w Woli.
Do zawodów zgłosiło się 150 osób, a sklasyfikowanych zostało 135 uczestników na dwóch dystansach biegowy – 10 i 4,2 km oraz marszu Nordic Walking również na 4,2 km.
Start i meta dla poszczególnych dystansów rozpoczynał się i kończył w okolicy wiaty grillowej przy ul. Międzyrzeckiej.
Każdy zawodnik po ukończeniu biegu i marszu otrzymał pamiątkowy medal, a najszybsi puchary i nagrody rzeczowe.
Zawody uroczyście otwarli:
Wójt Gminy Miedźna Jan Słoninka,
Przewodniczący Rady Gminy Miedźna Andrzej Kempny,
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Woli Sebastian Pyjas
Kierownik GOSiR Ireneusz Mietliński
Nagrody wręczyli:
Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Młodzieży Mateusz Moczulski
Sołtys Sołectwa Wola I Andrzej Nelec
Nagrodzeni:
Bieg na dystansie 10 km
KOBIETY:
1 miejsce – Norek-Ciszak Beata z Tychów(Lake Runners Tychy)
2 miejsce – Mentelska Wioletta z Przecieszyna(PoWoli do Celu)
3 miejsce – Komorowska Żaneta z Lędzin(Frelki lotajom)
MĘŻCZYŹNI:
1 miejsce – Moskwa Sławomir z Jawiszowic
2 miejsce – Jarzębowicz Paweł z Oświęcimia(Zadyszka Oświęcim)
3 miejsce – Firlej Marek z Rychwałdka (PoWoli do Celu)
Bieg na dystansie 4,2 km
DZIEWCZĘTA:
1 miejsce – Łagosz Agata z Brzezinki
2 miejsce – Sadlok Dominika z Jawiszowic
3 miejsce – Pyjas Joanna z Brzeszcz
KOBIETY:
1 miejsce – Urbańczyk Alicja z Pszczyny
2 miejsce – Erazmus Maria z Woli(Biegnę Byle Dobiec)
3 miejsce – Kopiec Estera z Brzeszcz(PoWoli do Celu)
CHŁOPCY:
1 miejsce – Gabzdyl Patryk z Woli
2 miejsce – Wójcik Mikołaj z Przecieszyna
3 miejsce – Żelech Wojciech z Woli
MĘŻCZYŹNI:
1 miejsce – Wójcik Paweł z Brzeszcz (Zadyszka Oświęcim)
2 miejsce – Bizoń Tomasz z Lędzin (Czorno Linia Lędziny)
3 miejsce – Wieczorek Maciej z Oświęcimia (Zadyszka Oświęcim)
Nordic Walking na dystansie 4,2 km
KOBIETY:
1 miejsce – Kiełbasińska Katarzyna z Pszczyny(Aktywna Pszczyna RUNNERS TEAM)
2 miejsce – Boroń Luiza z Tychów (RUNHOGS Tychy)
3 miejsce – Różewicz Ewa z Tychów (PANCE)
MĘŻCZYŹNI:
1 miejsce – Ordzowiały Piotr z Osielca (NIWA Osielec)
2 miejsce – Boroń Tomasz z Tychów(RUNHOGS Tychy)
3 miejsce – Stańczyk Andrzej z Woli(PoWoli do Celu)
Najszybsza zawodniczka na dystansie 10 km z Gminy Miedźna Malinowska Małgorzata z Gilowic (PoWoli do Celu)
Najszybszy zawodnik na dystansie 10 km z Gminy Miedźna Malinowski Krzysztof z Gilowic (PoWoli do Celu)
Organizatorzy wyłonili również najmłodszego uczestnika zawodów, którym był Kaleta Aleksander z Brzeszcz (PoWoli do Celu), natomiast biegającym seniorem był Przyłudzki Janusz z Mikołowa.
Komplet wyników na https://www.bgtimesport.pl/online/zawody/zaw_id/466Fotorelacja z zawodów na facebooku gminy Miedźna i Krytej Pływalni w Woli.
SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
Organizatorzy zawodów dziękują:
policjantom z KPP w Bieruniu i KPP w Pszczynie oraz strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych w Międzyrzeczu, Górze, Gilowicach i Woli za profesjonalne zabezpieczenia zawodów.