Ostrzeżenie meteorologiczne.
⚠️Wojewoda Śląski ogłasza pogotowie przeciwpowodziowe.
W związku z trwającymi opadami deszczu, wzrostem stanów wody w rzekach oraz przekroczeniem stanów ostrzegawczych wód na posterunkach wodowskazowych, Wojewoda Śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatów: bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała.
Stopień zagrożenia: 3.
Ostrzeżenia obowiązują od godz. 15:10 dnia 21.06.2020 do godz. 08:00 dnia 22.06.2020 na terenie miasta i powiatów: Bielsko-Biała, bielski, cieszyński, pszczyński i żywiecki. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia – miejscami od 50 mm do 80 mm, lokalnie 100 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywy wiatru do 80 km/h. Prognozowane intensywne opady deszczu, w tym także burze, powodować będą wzrosty poziomu wody, miejscami gwałtowne, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach wodowskazowych. Lokalnie zostaną przekroczone kolejne stany alarmowe. Na Wiśle wystąpi szybki wzrost poziomu wody do strefy wody wysokiej.
Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną obszar oraz czas obowiązywania ostrzeżenia może ulec aktualizacji.
OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO – NR 103: OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE












