Dzisiaj jest: Środa, 10-06-2026 Imieniny: Bogumila, Malgorzaty, Diany

AKCJA ODKOMARZANIA.

Joanna Figura , 17 czerwca 2020

Informujemy, że zaplanowana jest na terenie całej gminy akcja odkomarzania chemicznego, która zostanie przeprowadzona od 22.06.2020 r. tj. poniedziałek – jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą (bez opadów).

Aktualnie – stale – jest prowadzone odkomarzanie biologiczne, które skutecznie działa na larwy komarów znajdujące się w wodzie. Metoda biologiczna stosowana jest w okolicach wód stojących oraz cieków wodnych.

Zabieg odkomarzania chemicznego dorosłych osobników odbędzie się przy użyciu samochodu z urządzeniem opryskującym, głównie na zadrzewionych terenach porośniętych drzewami i krzewami.

W  trakcie  oprysku  należy:

Będziemy Państwa informować na bieżąco o prowadzonej akcji. Prosimy o śledzenie naszych stron.