Dzisiaj jest: Czwartek, 30-03-2023 Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Komunikat Wójta na dzień 06.04.2020 r.

Joanna Figura , 6 kwietnia 2020

Szanowni Państwo!

Nasza Gmina jest nadal bezpieczna i nie ma na dzień dzisiejszy zachorowań, a wszystkie osoby wymagające odizolowania objęte są kwarantanną.

Dziękuję za przestrzeganie kwarantanny i Państwa odpowiedzialność.

Proszę jednocześnie o dalsze bezwzględne stosowanie zasad, o których mówią służby epidemiologiczne i  lekarze.

Prezentuję informację z dnia 6.04.2020 roku, godzina 14:00 związaną  z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w rejonie objętym nadzorem PSSE w Tychach (w tym nasza Gmina).

 

Powiększ tabelę klikając na nią.

 

 

Szanowni Państwo ponownie apeluję!

Pomimo pięknej pogody  pozostańmy w domach!

Pamiętajmy, że ograniczamy wyjścia do minimum!

Proszę o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa, dystansów odległości od siebie przy codziennej czynności wykonywania chociażby zakupów. Stosujmy się do zaleceń służb epidemiologicznych i lekarzy.

Pamiętajmy, że choć koronawirus jest niewidoczny dla oczu, jest wokół nas!

Jeśli mieliście Państwo jakikolwiek kontakt z osobą będącą potencjalnie zagrożoną zarażeniem koronawirusem lub w kwarantannie, koniecznie przyznajcie się do tego, nie idźcie do pracy, weźcie urlop. W ten sposób być może uchronicie siebie, najbliższych i innych od ewentualnego zarażenia, w tym: koleżanek i kolegów z pracy, sprzedawców w sklepach, lekarzy, pielęgniarek i wielu innych przypadkowych osób.

Ponownie zapewniam Państwa, że wszystkie nasze gminne instytucje, które na co dzień opiekują się osobami starszymi, samotnymi i wymagającymi szczególnej pomocy ze względu na stan zdrowia, będą nadal robić wszystko, by zapewnić im opiekę na najwyższym poziomie.

Ponawiam również prośbę, abyście Państwo w sposób szczególny zwracali uwagę na osoby w swoim otoczeniu potrzebujące wsparcia i pomocy! Niezwłocznie powiadomcie nas o tym! W aktualnej sytuacji taka pomoc i komunikacja jest nieoceniona!

 

 

Z życzeniami zdrowia,

Jan Słoninka Wójt Gminy Miedźna