Zostań w domu! Nowe obostrzenia!

Premier RP Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili, że wprowadzone zostaną ograniczenia związane z poruszaniem się poza domem.
Zaapelowali, by wychodzić jedynie w sytuacjach absolutnie koniecznych, dotyczących załatwienia niezbędnych, koniecznych potrzeb w tym: podróż do i z pracy, konieczne zakupy, wyjścia do aptek, lekarza (chociaż polecają aby najpierw zadzwonić), czy wyjścia z psem❗
Prosili by nie przemieszczać się i pozostać w domach❗

Po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby (obostrzenie to nie dotyczy rodzin), a kara za nieuzasadnione gromadzenie się może skutkować mandatem❗
Informowali, że będzie zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań❗
Będzie można się jednak spotykać z najbliższymi❗

Szef rządu zapowiedział m.in. konieczne ograniczenie liczby osób w komunikacji miejskiej.
Każdy środek komunikacji może być tylko wypełniony w połowie miejsc siedzących.

Jednocześnie poinformowali, że wszystkie dotychczasowe ograniczenia OBOWIĄZUJĄ❗

PAMIĘTAJMY ❗❗❗
☝️Jak będziemy solidarnie działać, to na pewno wirusa pokonamy wspólnie❗
☝️Musimy maksymalnie wstrzymać naszą aktywność❗
☝️Załatwiajmy tylko niezbędne sprawy❗
☝️Pozostałe czynności odłóżmy na później❗
☝️Wspólne działanie wyhamuje przyrost zakażeń❗












