Dzisiaj jest: Środa, 10-06-2026 Imieniny: Bogumila, Malgorzaty, Diany

Zostań w domu! Nowe obostrzenia!

Joanna Figura , 24 marca 2020

Premier RP Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili, że wprowadzone zostaną ograniczenia związane z poruszaniem się poza domem.
Zaapelowali, by wychodzić jedynie w sytuacjach absolutnie koniecznych, dotyczących załatwienia niezbędnych, koniecznych potrzeb w tym:  podróż do i z pracy, konieczne zakupy, wyjścia do aptek, lekarza (chociaż polecają aby najpierw zadzwonić), czy wyjścia z psem

Prosili by nie przemieszczać się i pozostać w domach

Po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby (obostrzenie to nie dotyczy rodzin), a kara za nieuzasadnione gromadzenie się może skutkować mandatem
Informowali, że będzie zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań❗

Będzie można się jednak spotykać z najbliższymi❗

Szef rządu zapowiedział m.in. konieczne ograniczenie liczby osób w komunikacji miejskiej.

Każdy środek komunikacji może być tylko wypełniony w połowie miejsc siedzących.

 

Jednocześnie poinformowali, że wszystkie dotychczasowe ograniczenia OBOWIĄZUJĄ

 

 

 

PAMIĘTAJMY
☝️Jak będziemy solidarnie działać, to na pewno wirusa pokonamy wspólnie
☝️Musimy maksymalnie wstrzymać naszą aktywność
☝️Załatwiajmy tylko niezbędne sprawy
☝️Pozostałe czynności odłóżmy na później
☝️Wspólne działanie wyhamuje przyrost zakażeń