Dzisiaj jest: Czwartek, 30-03-2023 Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Kwarantanna. Co powinniśmy wiedzieć.

Joanna Figura , 20 marca 2020

Ministerstwo Zdrowia apeluje:

„Pozostańmy w domach”.

Kliknij w plakat aby go otworzyć i wyraźnie zobaczyć!

 

Kwarantanna to niecodzienna sytuacja, która może budzić niepokój. Aktualnie na terenie naszej gminy mamy 24 osoby objęte kwarantanną.

W tej szczególnej sytuacji najważniejszy jest spokój i stosowanie się do zaleceń.

Dla wielu osób, szczególnie starszych, samotnych czy niepełnosprawnych, jest to czas wyjątkowo trudny.

Pamiętajmy, że nikt nie będzie pozostawiony sam sobie. Zapewniamy, że wszyscy, na każdym szczeblu, robimy co w naszej mocy, by każdy potrzebujący otrzymał wsparcie.

Szczególną uwagą i troską obejmujemy osoby starsze, samotne, niepełnosprawne – te, które mogą się dzisiaj czuć najbardziej zagubione, które nierzadko nie są w stanie radzić sobie same ( samotne czyli  nieposiadające bliskiej rodziny). Pamiętajmy, że pierwszym krokiem osoby samotnej bez bliskiej rodziny,  potrzebującej pomocy powinien być telefon do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w naszej gminie:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedźnej z siedzibą w Woli, ul. Poprzeczna 1, w godzinach:
poniedziałek: 7:30 – 17:00;
wtorek-czwartek: 7:30 – 15:30;
piątek: 7:30 – 14:00;

☎️(32) 211-82-51

Adres e-mail: gops@gops.miedzna.pl

 

GORĄCO APELUJEMY!

Niech każda osoba posiadająca informację o tym, że w ich otoczeniu znajduje się osoba samotna (nieposiadająca bliskiej rodziny)  – potrzebująca pomocy, niezwłocznie skontaktuje się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w naszej Gminie.

 

Informujemy jednocześnie, że funkcjonariusze policji w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy osoba podlegająca kwarantannie przebywa w domu. Pamiętajmy, że prowadzone są stałe kontrole. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich i możliwe ograniczenie ryzyka dalszego rozwoju epidemii!

 

Jeżeli jest potrzebna pomoc psychologa należy kontaktować się z punktem konsultacyjnym, gdzie psychologowie oraz interwenci kryzysowi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie udzielają wsparcia telefonicznie:

☎️ 502 644 363 przez siedem dni w tygodniu, w godzinach od 7.30 do 18.00

☎️ 32 210 37 16 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30 oraz poprzez komunikator Skype – nazwa użytkownika PCPR Pszczyna:

– w dniach 17-20 marca 2020 r. w godzinach 8:00 – 10:00 oraz 21:00 – 23:00, 
– w dniach 23-25 marca 2020 r. w godzinach 16:00 – 21:00.

 

Bądźmy odpowiedzialni i rozsądni.