Wybory do Sejmu i Senatu. Są wstępne wyniki
Państwowa Komisja Wyborcza podała już dane z 449 na 474 obwodowych komisji wyborczych (94,73%) w okręgu nr 27. W powiecie pszczyńskim wygrało Prawo i Sprawiedliwość zdobywając ponad 53% głosów.
Z kolei na fotelu senatora zasiądzie Agnieszka Gorgoń-Komor (Koalicja Obywatelska), która pokonała Andrzeja Kamińskiego (Prawo i Sprawiedliwość).
Wyniki wyborów w powiecie pszczyńskim:
- Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość – 29 391 (53,21%)
- Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N iPL Zieloni – 13 225 (23,94%)
- Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – 4 809 (8,71%)
- Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość – 4 136 (7,49%)
- Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 3 674 (6,65%)
Wyniki wyborów w gminie Pszczyna:
- Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość – 12 637 (47,91%)
- Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N iPL Zieloni – 7 723 (29,28%)
- Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – 2 560 (9,71%)
- Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość – 1 836 (6,96%)
- Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 1 618 (6,13%)
Wyniki wyborów w gminie Goczałkowice-Zdrój:
- Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość – 1 747 (45,61%)
- Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N iPL Zieloni – 1 132 (29,56%)
- Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – 403 (10,52%)
- Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość – 291 (7,60%)
- Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 257 (6,71%)
Wyniki wyborów w gminie Kobiór:
- Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość – 1 360 (53,10%)
- Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N iPL Zieloni – 611 (23,86%)
- Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – 225 (8,79%)
- Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość – 194 (7,58%)
- Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 171 (6,68%)
Wyniki wyborów w gminie Miedźna:
- Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość – 4 899 (63,50%)
- Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N iPL Zieloni – 1 333 (17,28%)
- Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość – 597 (7,74%)
- Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – 495 (6,42%)
- Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 391 (5,07%)
Wyniki wyborów w gminie Pawłowice:
- Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość – 5 341 (60,91%)
- Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N iPL Zieloni – 1 334 (15,21%)
- Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – 782 (8,92%)
- Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 665 (7,58%)
- Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość – 647 (7,38%)
Wyniki wyborów w gminie Suszec:
- Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość – 3 407 (56,92%)
- Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N iPL Zieloni – 1 092 (18,24%)
- Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 572 (9,56%)
- Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość – 571 (9,54%)
- Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – 344 (5,75%)
Senatorem zostaje Agnieszka Gorgoń-Komor (Koalicja Obywatelska), uzyskując 51,09% poparcia (114 113 głosów), pokonując tym samym Andrzeja Kamińskiego (Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 48,91 % (109 2441 głosów).