Dzisiaj jest: Poniedziałek, 25-10-2021 Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego

Podsumowanie dziewiątej edycji konkursu młodych uzdolnionych polskich stypendystów w Ambasadzie Wielkiej Brytanii

Magdalena Kret , 19 kwietnia 2018

Ostatni weekend był pełen wrażeń. Zaczęło się w zaczarowany piątek trzynastego. Zaproszenie od samego ambasadora Wielkiej Brytanii Jonathana Knotta było wielkim wyróżnieniem. Obecny oficjalny tytuł ambasadorów Wielkiej Brytanii w Polsce brzmi: Her Britannic Majesty’s Ambassador to the Republic of Poland, Mr Jonathan Knott pełni tę funkcję w Polsce od 2016 roku.

Ambasador zaprosił do swojej rezydencji na podsumowanie dziewiątej edycji konkursu młodych uzdolnionych polskich stypend ystów oraz podziękował polskim nauczycielom języka angielskiego, zwycięzcom konkursu „The BEST Teacher of English of the Year 2016”, którzy byli gośćmi specjalnymi. Rozpoczęło się tradycyjnym przyjęciem dla dyrektorów szkół brytyjskich, polskich nauczycieli, członków British Alumni Society biorących udział w ocenie kandydatów i stypendystów BAS. Mieliśmy wówczas okazję do wpisania siebie i swojej szkoły do Księgi Pamiątkowej Ambasady Brytyjskiej. Była to wspaniała przygoda pełna inspirujących rozmów z wieloma fantastycznymi osobami z Wielkiej Brytanii oraz Polski.

Bardzo dziękuję za ciepłe słowa i docenienie pracy nauczycieli języka angielskiego, którzy swoją energią i pomysłami zarażają i inspirują do dalszych działań oraz za możliwość ponownego spotkania z nimi.

Doniecka Łarisa