Dzisiaj jest: Niedziela, 25-02-2024 Imieniny: Wiktora, Cezarego

Premier Szydło w Bielsku-Białej: droga S1 staje się faktem

Magdalena Kret , 6 grudnia 2016

W poniedziałek, 5 grudnia 2016r. w Bielsku-Białej zostało podpisane porozumienie w sprawie skierowania do realizacji ostatniego odcinka S1. – Droga S1 staje się faktem. To przyszłość naszego regionu i szansa jego rozwoju – podkreśliła premier Beata Szydło. Brakujące trzy odcinki trasy S1 w woj. śląskim mają powstać do 2023r.

Premier Beata Szydło spotkała się z samorządowcami z regionu. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski.

Podczas spotkania zostało podpisane porozumienie w sprawie skierowania do realizacji ostatniego odcinka S1. – Przyjechaliśmy do Bielska-Białej by ogłosić decyzję, na którą Podbeskidzie, Małopolska Zachodnia i Śląsk czekały wiele lat. To ważna inwestycja, które nie tylko poprawi komunikację w naszym regionie, ale przyczyni się do rozwoju tego regionu. Pokazuje, że Polska się rozwija – powiedziała w Bielsku-Białej premier Beata Szydło.

Chwilę później porozumienie w sprawie skierowania do realizacji ostatnich odcinków S-1 zostało podpisane m.in. przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka oraz Jerzego Szmita wiceministra infrastruktury i budownictwa.

Harmonogram budowy brakujących odcinków S1:

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/bielsko-biala/a/premier-szydlo-w-bielskubialej-droga-s1-staje-sie-faktem-mapka-harmonogram,11541354/2/

www.dziennikzachodni.pl