Dzisiaj jest: Środa, 23-10-2019 Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi

Konkurs ekologiczny „Mamy rady na odpady”

Monika Gazda , 11 października 2019

W dniu 9.10.2019 r. w Sali Domu Socjalnego w Grzawie odbyła się kolejna edycja konkursu ekologicznego pt. „Mamy rady na odpady”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas drugich szkół podstawowych z terenu gminy Miedźna.

Pięć drużyn liczących sobie po czterech uczestników, zmierzyło się w kilku konkurencjach, śpiewając piosenki o tematyce ochrony środowiska i segregacji śmieci, czy też grając w specjalnie przygotowaną grę planszową. Nie zabrakło również konkurencji sprawnościowej, w której zawodnicy strzelali do celu papierowymi kulkami z procy. Uczestnikom dzielnie kibicowali koledzy i koleżanki ze szkolnej ławy, wraz z opiekunami.

Po konkursie odbył się interesujący wykład na temat właściwego postępowania z odpadami i zagrożeń, jakie niesie brak dbałości o środowisko, prowadzony przez panią Annę Jaklewicz – podróżniczkę, archeologa i antropologa. W trakcie wykładu zaproszony gość zadawał dzieciom pytania z zakresu segregacji śmieci. Okazało się, że uczniowie naszych szkół są w tym temacie świetnie przygotowani.

Następnie uczestnicy konkursu oraz szkoły podstawowe otrzymali nagrody przygotowane przez Urząd Gminy Miedźna oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Miedźnej z/s w Grzawie. Także niestrudzeni kibice zostali wynagrodzeni za swój wspaniały doping. Mamy nadzieję na równie dobrze przygotowanych uczestników konkursu w przyszłym roku. Jesteśmy przekonani, że z taką wiedzą u najmłodszych mieszkańców gminy, nie grozi nam zanieczyszczenie środowiska w przyszłości.