Dzisiaj jest: Czwartek, 24-10-2019 Imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego

MOD „SILENZIO” w Woli – podsumowanie wyjazdu do Rychwała i Warszawy

Marek Brol , 17 września 2019

W dniu 7-8 września 2019r. Młodzieżowa Orkiestra Dęta „SILENZIO” w Woli wzięła udział w XVI Rychwalskich Impresjach Muzycznych organizowanych w mieście Rychwał. Orkiestra reprezentowała swoje umiejętności marszowe jak i sceniczne:

– 7 września każda z orkiestr biorących udział w festiwalu, odbyła „delegację” do różnych miejscowości gminy Rychwał, aby zaprosić mieszkańców marszem i muzyką do wspólnej zabawy. Orkiestra odwiedziła następujące miejscowości: Grabowa, Zosinki, Gliny i Biała Panieńska.

– 8 września odbył się uroczysty korowód orkiestr dętych a także inauguracja całego festiwalu. Zaraz po inauguracji nastąpił łączony koncert orkiestr. Po południu MOD „SILENZIO” zagrała koncert sceniczny w Parku Miejskim Miasta Rychwał, który okazał się niemałym show i zrobił ogromne wrażenie na tamtejszej publiczności, co zakończyło się gromkimi brawami. orkiestra otrzymała również podziękowanie za udział od władz gminy Rychwał.

W dniu 9 września 2019r. MOD „SILENZIO” przybyła do Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego im. gen. Józefa Wybickiego w Warszawie na warsztaty muzyczne. Orkiestrę zabrano na plac aby przeprowadzić warsztaty musztry i maszerowania. Następnie zaproszono na salę prób, gdzie przeprowadzono warsztaty muzyczne z dowódcą ORWP (zagrano marsza Kozietulskiego i marsza „z mieczem i kopią” -> zaproponowany przez dowódcę ORWP). Warsztaty te miały na celu poprawę prezentacji orkiestry, maszerowania i muzyki w marszu a także wyczulenia na dynamikę i artykulację w utworze  podczas prezentacji. Po przeprowadzeniu warsztatów przedstawiono także historię jednostki oraz „życie codzienne” w ORWP, czyli jak wygląda praca. MOD „SILENZIO” dowiedziała się również jak przebiega proces rekrutacji do wojska jak i ORWP.

 

Tak było w Rychwale w tym roku!!!Dziękujemy Orkiestra Dęta Quantum i władzom za zaproszenie!!!Do zobaczenia za rok!!!Władzom naszej gminy dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu! <3

Gepostet von Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Silenzio" w Woli am Donnerstag, 12. September 2019