Dzisiaj jest: Czwartek, 22-08-2019 Imieniny: Cezarego, Tymoteusza

Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego

Aleksandra Kocima , 1 lipca 2019

Śląskie jest Ci bliskie? Masz pomysł, jak sprawić by było jeszcze piękniejsze, bardziej przyjazne i takie, jakiego oczekują mieszkańcy?

Marszałkowski Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego daje możliwość zrealizowania pomysłów i planów, które wpłyną na rozwój regionu.

Jak to działa?

W budżecie województwa śląskiego określona została pula środków, o wydatkowaniu której zdecydują mieszkańcy. W ramach budżetu obywatelskiego będzie można zgłosić zadanie wojewódzkie lub podregionalne, a o realizacji poszczególnych projektów zdecydują mieszkańcy w powszechnym głosowaniu.

W ramach pierwszej edycji jest do rozdysponowania 10 mln zł.

Regulamin Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zakłada, że pula środków będzie podzielona na zadania wojewódzkie – 2,5 mln oraz podregionalne – 7,5 mln zł.

Dla naszego regionu, który obejmuje: powiat bieruńsko-lędziński, powiat pszczyński oraz miasta na prawach powiatu Katowice, Mysłowice oraz Tychy: przeznaczono 15% środków (tj. 1 125 000,00 zł)

Jak zgłaszać zadania dowiedzą się Państwo w artykule zamieszczonym na stronie: https://bo.slaskie.pl, gdzie krok po kroku wyjaśnione są etapy składania zgłoszenia.

Głosowanie odbędzie się jesienią – zgodnie z przyjętym harmonogramem. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy województwa, którzy będą mieli do dyspozycji 4 głosy (jeden na zadanie wojewódzkie i 3 na zadania podregionalne).

Głosować będzie można elektronicznie – za pośrednictwem strony: https://bo.slaskie.pl/content/glosowanie-w-marszalkowskim-budzecie-obywatelskim.

Wyniki poznamy w grudniu, a projekty zrealizuje Urząd Marszałkowski w 2020 roku.

 

załącznik:

Uchwala V/59/2/2018 Sejmiku Województwa Śląskiego