Dzisiaj jest: Czwartek, 17-10-2019 Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Projekt „Przygoda z nauką” – zajęcia rehabilitacyjne oraz zajęcia integracji sensorycznej w szkołach w Woli

Aleksandra Kocima , 30 maja 2019

W ramach projektu „Przygoda z nauką” zakupiono sprzęt rehabilitacyjny i sprzęt do zajęć integracji sensorycznej w kwocie łącznie ponad 12 tys. zł dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Woli oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli.

W Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli realizowane są indywidualne zajęcia rehabilitacyjne. Uczniowie podczas zajęć pracują m.in.: nad poprawą orientacji w schemacie własnego ciała, koordynacją wzrokowo-słuchową, płynnością i harmonią ruchów poznawania otoczenia. Uczniowie rozwijają sprawność manualną, koordynację ruchową. W celu realizacji zajęć zakupiono m.in.: poduszkę sensomotoryczną rehabilitacyjną służącą do ćwiczenia utrzymania równowagi i balansowania, huśtawkę terapeutyczną ze stabilizatorem, rotor kończyn dolnych i górnych, drążek do skakania, elastyczną sprężyna typu bungee.

Na zajęcia integracji sensorycznej, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli również zakupiono wiele sprzętu m.in.: podwiesie stalowe, huśtawkę typu Konik wykorzystywaną do kształtowania obustronnej koordynacji ruchowej, kładkę do ćwiczeń równoważnych, huśtawkę typu gniazdo, hamak relaksacyjny, podwieszaną dętkę, dysk do balansowania, balansujące wahadełko, maglownicę pozwalającą na stosowanie ćwiczeń wymuszających pozycje zgięciowe.

Efektem zajęć realizowanych w ramach projektu „Przygoda z nauką” będzie wspomaganie wszechstronnego rozwoju uczniów.