Dzisiaj jest: Sobota, 17-08-2019 Imieniny: Zanny, Mirona, Jacka

Zimowiska w szkołach w Gminie Miedźna

Aleksandra Kocima , 19 lutego 2019

Zimowiska w szkołach w Gminie Miedźna:

W drugim tygodniu ferii szkoły w Gminie Miedźna organizują atrakcyjne zimowiska dla dzieci w wieku powyżej 7 roku życia.

Ferie w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze odbywają się pod hasłem „Podróż po Polsce”. Dzieci wezmą udział w wycieczkach m.in. do zagrody żubrów w Jankowicach, Osikowej Doliny w Koziegłowach, Muzeum Zamkowego w Pszczynie, a także wybiorą się do kina.

Również plan półkolonii w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miedźnej oraz w Zespole Szkół w Woli jest bardzo bogaty. A w nim między innymi: zabawy i gry logiczne, turnieje, warsztaty w Muzeum Śląskim, wyjazd do kina, udział w kuligu w górach połączonym z pieczeniem kiełbasek, a także ciekawe zajęcia na basenie. W ramach zimowiska uczestnicy codziennie mają zapewniony ciepły obiad, śniadanie i podwieczorek. Dzieci objęte będą opieką w godzinach 7.00 – 16.00.

Podczas ferii zimowych pamiętajmy również o zachowaniu ostrożności. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem bezpiecznego wypoczynku przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej:

http://www.kuratorium.katowice.pl/wp-content/uploads/2019/01/poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_2019.pdf?fbclid=IwAR2lV-vt1nSSASkBg1ed8JluCOy855pcMs84MMjpzwT4PPbQq4LaWQFkzi0

Plan zimowisk:

Szkoła Podstawowa w Górze

Zespół Szkół w Woli

Zespół Szkolno-Przdszkolny w Miedźnej