Dzisiaj jest: Wtorek, 22-10-2019 Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Samochód GBA Renault Midlum jest już w podziale bojowym OSP Wola

Magdalena Kret , 20 listopada 2018

Od soboty, 17 listopada 2018r. samochód pożarniczy marki Renault Midlum jest już w podziale bojowym OSP Wola, po tym jak przeszedł niezbędne naprawy i przeglądy.

Naprawy i przeglądy wykonały firmy: Piksel Studio Dankowice, Fello Sp. z o. o. Dankowice, Auto Lak Gilowice, Mechanika Pojazdów Samochodowych Sz. Madej Bojszowy za łączną kwotę 23 119,88 zł.

Ponadto gmina Miedźna wyposażyła wóz strażacki za łączną kwotę 61 656,26 zł

Przypomnijmy. Samochód pożarniczy dla OSP Wola jest odpowiedzią na wniosek o przekazanie sprawnego technicznie pojazdu gaśniczego, będącego w dyspozycji jednostek organizacyjnych PSP z jakim wójt gminy, Bogdan Taranowski zwrócił się do Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach oraz Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie.

Zgodnie z ustaleniami wójta gminy, Bogdana Taranowskiego z Komendantem Wojewódzkim PSP Jackiem Kleszczewskim, samochód ratowniczo-pożarniczy o wartości 556 400,00 zł  został przekazany dla OSP Wola bezpłatnie.

Ochotnicze straże pożarne są dużym wsparciem dla zawodowych służb ratowniczych. Pamiętamy o tym, że to właśnie oni często są pierwsi na miejscu wypadku i niosą pomoc mieszkańcom. Cieszę się, że możemy im tę ciężką pracę ułatwić, dbając o wyposażenie i sprzęt, a dzięki temu także o większe bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy –  podkreśla wójt gminy Bogdan Taranowski