Dzisiaj jest: Niedziela, 22-09-2019 Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Ponad kilometr nowej nawierzchni na Korfantego w Gilowicach i Sportowej we Frydku

Magdalena Kret , 19 października 2018

Zakończyła się przebudowa ul. Korfantego w Gilowicach i ul. Sportowej we Frydku. Na inwestycję powiat pszczyński i gmina Miedźna przeznaczyły łącznie 1 mln 125 tys. zł.

Pierwsze prace ruszyły już w kwietniu. W ciągu kilku miesięcy ponadkilometrowy odcinek drogi zmienił się nie do poznania – nowa nawierzchnia pojawiła się od skrzyżowania z ulicą Górnośląską. W ramach zadania zbudowano też niemal 500 m chodnika (do skrzyżowania z ul. Graniczną) i przebudowano fragment istniejącego ciągu dla pieszych. Inwestycja polegała także na budowie kanalizacji deszczowej czy wykonaniu oznakowania.

– To kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy powiatem pszczyńskim a gminami. Dzięki wspólnym działaniom możemy sukcesywnie poprawiać infrastrukturę w powiecie. To jest inwestycja, która przedłużyła wyremontowany już kilka miesięcy temu 3,5-kilometrowy ciąg dróg z Góry do Gilowic – informuje starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Zadanie zrealizowała firma Drogród z Ćwiklic.

Inwestycja kosztowała 1 mln 125 tys. zł, a powiat pszczyński i gmina Miedźna przeznaczyły na ten cel po ponad 560 tys. zł.

Powiat Pszczyna

Przed remontem

 

Po remoncie