Dzisiaj jest: Czwartek, 17-10-2019 Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Spotkanie informacyjne – program Czyste Powietrze

Magdalena Kret , 18 października 2018

W związku z odwołaniem spotkania, które miało odbyć się 8 października 2018r. w dniu wczorajszym zostaliśmy poinformowani, że w poniedziałek, 22 października w godzinach od 18.00-20.00 w sali Domu Kultury w Woli odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców, zorganizowane przez Ministerstwo Środowiska.

Tematem spotkania będzie program Czyste Powietrze, który skupia się na wymianie starych kotłów i pieców oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, w celu efektywnego zarządzania energią.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę rozpoczęcia budowy budynku jednorodzinnego

Podstawowym warunkiem uzyskania dofinansowania w programie jest:

Program będzie prowadzony poprzez dwie formy dofinansowania – dotację lub pożyczkę. Jego realizacja przewidywana jest na lata 2018-2029. Wnioski będą przyjmowane i rozpatrywane na bieżąco przez właściwe terytorialnie Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Terminy składania i rozpatrywania wniosków oraz sposób ich wypełniania (elektronicznie lub papierowo), będą zamieszczone na stronach internetowych właściwych WFOŚiGW.

Ministerstwo Środowiska
Ulotka-informacyjna
Czyste-powietrze_plakat