Dzisiaj jest: Sobota, 25-05-2019 Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Razem idą przez życie. Relacja z uroczystości z okazji Jubileuszu Długoletniego Pożycia Małżeńskiego w gminie Miedźna

Magdalena Kret , 21 września 2018

W czwartek, 20 września 2018r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli swoje święto obchodzili małżonkowie z terenu gminy Miedźna, którzy razem w związku małżeńskim przeżyli 50 i 60 lat. Tak długie lata wspólnego życia świadczą o miłości rodzinnej, wierności, wzajemnym szacunku i zrozumieniu – o trwałości rodziny. To czas zwykłych, codziennych spraw, a jednocześnie ważnych wydarzeń, czas przeżyć radosnych i smutnych, wyrzeczeń i kompromisów, które jeszcze bardziej umacniają więzi rodzinne i sprawiają, że żyje się lepiej.

Z jubilatami spotkali się wójt gminy Miedźna,  Bogdan Taranowski oraz przewodniczący rady gminy Miedźna, Stanisław Lubański. Uroczystość uświetnił występ zespołu „Wigejce” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli.

W swoim wystąpieniu wójt gminy Bogdan Taranowski podkreślił: „Mimo różnych przeciwności losu przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście. Możliwe to było tylko dlatego, że darzycie się wzajemnym uczuciem i poszanowaniem. Z Waszego życia wynika niejedna nauka dla tych, którzy wybrali lub wybiorą wspólnotę małżeńską. Jesteście przykładem dobrych rodzin. Podróżą każdą miłość jest. Dlatego Wam drodzy Jubilaci życzę szczęśliwej podróży do kolejnych jubileuszy. Nieustającego zdrowia, zgody i radości na wspólne dni”.

50-lecie pożycia małżeńskiego świętowali w tym roku: Krystyna i Alojzy Beberokowie, Helena i Józef Botorowie, Maria i Jerzy Farugowie, Janina i Józef Goldowie, Teresa i Teodor Grzebinogowie, Marianna i Edward Hernasowie, Gertruda i Leon Kaszycowie, Wanda i Andrzej Kołodziejowie, Łucja i Stanisław Krutakowie, Wanda i Teodor Kubulusowie, Teresa i Józef Maroszkowie, Anna i Ryszard Matusiakowie, Agnieszka i Konrad Mazurowie, Jadwiga i Józef Nogowie, Joanna i Stanisław Pawełkowie, Bronisława i Jan Sawiccy, Regina i Rufin Siutowie, Cecylia i Edward Skupienowie, Małgorzata i Józef Sochaccy, Irena i Sylwester Urbańczykowie, Zofia i Czesław Wawrzyczkowie, Anna i Henryk Wojciechowie, Krystyna i Józef Wojtalowie, Maria i Jan Zwierzakowie.

60-lecie pożycia małżeńskiego świętowali w tym roku: Regina i Romuald Żylińscy, Marta i Teofil Rąbowie, Felicja i Tadeusz Rąbowie, Gertruda i Franciszek Pudowie, Maria i Teofil Niesytowie, Bogusława i Antoni Potaszyńscy.

70-lecie pożycia małżeńskiego świętowali w tym roku Cecylia i Jan Kubulusowie.

Szanownym Jubilatom raz jeszcze składamy życzenia wszelkiej pomyślności, kolejnych długich lat w zdrowiu i szczęściu, gratulacje oraz wyrazy uznania.