Dzisiaj jest: Sobota, 25-05-2019 Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wmurowali akt erekcyjny pod budowę komisariatu policji w Woli

Magdalena Kret , 20 września 2018

Trwa budowa komisariatu policji w Woli. Dziś wmurowano akt erekcyjny, pod którym podpisał się m.in. komendant wojewódzki policji.

Komisariat policji powstaje przy ul. Lipowej, w sąsiedztwie ośrodka zdrowia. Komisariat w tej miejscowości działał już w latach 90. XX wieku. Potem był tam posterunek. Został zlikwidowany w 2012r., jak wiele tego typu jednostek w kraju.

Pod aktem podpisali się komendant wojewódzki policji nadinsp. Krzysztof Justyński, jego zastępca insp. Piotr Kucia, starosta Paweł Sadza, wójt Bogdan Taranowski oraz komendant powiatowy policji insp. Piotr Sidzina, którzy następnie wmurowali akt.

Życzę, żeby ten komisariat nie miał za dużo pracy, ale żeby tworzył poczucie bezpieczeństwa w gminie Miedźna – powiedział starosta Paweł Sadza.

Dziękuję za to, że wysłuchano naszych próśb i że w miejscowości, która znajduje się na granicy dwóch województw będzie bezpieczniej – przyznał wójt Bogdan Taranowski.

Polska policja stara się być otwarta na społeczeństwo, i to jest właśnie przykład tego otwarcia. Decyzję o tym, że otwieramy komisariat policji w Woli poprzedziły konsultacje, rozmowy z mieszkańcami, przedstawicieli samorządu. Wszyscy mówili, że jest potrzeba, by w tym miejscu była siedziba jednostki policji. Wydaje mi się, że ta gmina i to sołectwo w pełni zasługują, by mieć taką jednostkę policji – powiedział nadinsp. Krzysztof Justyński, komendant wojewódzki policji.

Inwestycja finansowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach kosztować będzie ok. 2,3 mln zł.

W Woli powstanie dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 377 m kw. Roboty mają trwać dwa lata.

P. Komraus, pszczynska.pl, KPP Pszczyna