Dzisiaj jest: Wtorek, 20-08-2019 Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobieslawa

Akcja odkomarzania na terenie gminy Miedźna – aktualizacja

Magdalena Kret , 3 sierpnia 2018

Szanowni Mieszkańcy,

uprzejmie informujemy, że akcja odkomarzania na terenie gminie Miedźna zostanie wznowiona w dniu 13.08.2018r. pod warunkiem korzystnych warunków atmosferycznych.

Odkomarzanie chemiczne prowadzone będzie po godzinie 20.00 wg. poniższego harmonogramu:

Właścicieli pasiek prosimy o zamknięcie wlotek do pasiek bądź kontakt pod numerem /32/ 211 61 60 wew. 29 celem przekazania informacji o zwróceniu szczególnej uwagi lub nieprowadzenia akcji w obrębie posiadanych pasiek. Właścicieli nieruchomości prosimy z kolei o zamknięcie okien ze względu na możliwe uciążliwości zapachowe stosowanego środka. Ponadto informujemy, że akcja odkomarzania prowadzona będzie oznakowanym samochodem z urządzeniem (dmuchawą) o napędzie silnikowym, wobec czego możliwe jest krótkotrwałe pogorszenie klimatu akustycznego w obrębie zabudowy mieszkalnej.

 

UWAGA! w związku z awarią samochodu z urządzeniem opryskującym informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 6 sierpnia 2018r. odkomarzona została część sołectwa Góra. Akcja odkomarzania zostanie wznowiona po usunięciu awarii, a o jej terminie niezwłocznie Państwa poinformujemy.

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy, że w dniach 6-7 sierpnia 2018r. na terenie gminy Miedźna rusza akcja odkomarzania chemicznego.

Odkomarzanie rozpocznie się po godzinie 20.00

Zabieg prowadzany będzie przez Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji, Deratyzacji „INSEKT” Maciej Piesiur z Kaniowa na terenach zadrzewionych i zakrzewionych.

Zabieg odkomarzania dorosłych osobników odbędzie się przy użyciu oznaczonego samochodu z urządzeniem opryskującym głównie na terenach porośniętych drzewami i krzewami.

W  trakcie  oprysku  należy: