Dzisiaj jest: Wtorek, 20-08-2019 Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobieslawa

Samochód ratowniczo-pożarniczy dla OSP Wola

Magdalena Kret , 2 sierpnia 2018

W czwartek, 2 sierpnia 2018r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie odbyło się przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault Midlum 240 dla OSP Wola.

W przekazaniu udział wzięli: Wójt Gminy Miedźna Bogdan Taranowski, Komendant Powiatowy PSP w Żywcu Krzysztof Grygiela, Prezes OSP Wola Łukasz Czyrwik wraz z druhami, Komendant Gminny OSP Adam Tomala.

Podczas uroczystości wójt gminy podziękował komendantowi PSP Żywiec, zapewniając jednocześnie, że samochód trafił w odpowiednie ręce.

Samochód ratowniczo-gaśniczy, który wcześniej był w wyposażeniu PSP w Żywcu od dzisiaj jest w posiadaniu strażaków ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli, a tym samym będzie służył zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego, ochronie zdrowia, życia i mienia mieszkańców naszej gminy.

Samochód pożarniczy dla OSP Wola jest odpowiedzią na wniosek o przekazanie sprawnego technicznie pojazdu gaśniczego, będącego w dyspozycji jednostek organizacyjnych PSP z jakim Wójt Gminy Miedźna, Bogdan Taranowski zwrócił się do Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach oraz Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie.

Zgodnie z ustaleniami Wójta Gminy Miedźna, Bogdana Taranowskiego z Komendantem Wojewódzkim PSP Jackiem Kleszczewskim, samochód ratowniczo-pożarniczy został przekazany gminie Miedźna bezpłatnie.

Po przerejestrowaniu pojazdu, jak również jego wyposażeniu samochód zostanie wprowadzony do podziału bojowego jednostki.