Dzisiaj jest: Sobota, 17-08-2019 Imieniny: Zanny, Mirona, Jacka

Nauczyciel z LO w Gilowicach na szkoleniu w Rumunii

Magdalena Kret , 28 czerwca 2018

Podczas gdy uczniowie i nauczyciele finalizowali rok szkolny, Joanna Kocioła, nauczycielka języka angielskiego z LO w Gilowicach, spędziła bardzo pracowity tydzień na kursie szkoleniowym w Rumunii. Szkolenie, zorganizowane w Bukareszcie przez Rumuńską Agencję Narodową Programu Erasmus+, dotyczyło rozpowszechniania i wykorzystania rezultatów w projektach Erasmus+. Przez cztery dni 45 uczestników z 15 krajów wspólnie uczyło się w jaki sposób wypracowywać w projektach dobre i trwałe rezultaty, które będą wykorzystywane długo po zakończeniu samego projektu. Zmotywowani i doświadczeni trenerzy stosowali szereg bardzo ciekawych, również nowatorskich metod pracy, dzięki którym szkolenie, mimo że bardzo intensywne, nie było nużące. A zaobserwowane metody i narzędzia bardzo przydadzą się w codziennej pracy dydaktycznej.

Poza formalnymi korzyściami z udziału w szkoleniu, wszyscy uczestnicy mieli okazję nawiązać nowe kontakty zawodowe, wymienić się doświadczeniami oraz przekonać się jak uroczym miastem jest rumuńska stolica.

Dzięki udziałowi w szkoleniu, LO w Gilowicach będzie jeszcze skuteczniej realizować projekty Erasmus+, a rezultaty wypracowane w międzynarodowych grupach projektowych będą bardziej atrakcyjne i dostępne szerszej grupie odbiorców.

J.Kocioła  – LO Gilowice